Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Cupra Leon dorazí v roce 2021. Dostane plug-in hybridní pohon Formentoru

Stanislav Kolman Stanislav Kolman 6. 4. 2019
20
11
Zobrazit náhledy (20)
Cupra Formentor Cupra Formentor Cupra Formentor Cupra Formentor Cupra Formentor Cupra Formentor Cupra Formentor Cupra Formentor Cupra Formentor Cupra Formentor Cupra Formentor Cupra Formentor Cupra Formentor Cupra Formentor Cupra Formentor

Příjezd nové generace Seatu Leon se blíží a nezapomnělo se ani na sportovní verzi. Podle posledních informací dorazí s kabelem do zásuvky.

Plug-in hybridní Cupra Leon bude jedním z šesti elektrifikovaných modelů, které chce Seat uvést na trh do začátku roku 2021. Vedle standardního Seatu Leon, jenž dorazí jako pětidveřový hatchback a praktičtější kombík, se tak elektrifikaci nevyhne ani ostrá sportovní verze.

„V roce 2020 uvedeme na trh novou generaci Leonu. Součástí bude plug-in hybridní pohon, jenž bude disponovat výkonem 180 kW a papírovými emisemi 50 gramů na kilometr,“ uvedl generální ředitel automobilky Luca de Meo a dodal, že Cupra Leon a Cupra Leon ST přijedou koncem roku 2020.

S elektrifikací počítají Seat, respektive Cupra ve velkém. Vždyť i ženevský koncept Formentor měl v útrobách plug-in hybridní jednotku. Ta poskytovala výkon 180 kW a dle metodiky WLTP zvládne vůz na jedno nabití až 50 kilometrů. Jde o stejné parametry, kterými se chlubila také Škoda Vision RS, tedy sportovní předobraz Scaly.

A šéf Cupry Wayne Griffiths potvrdil, že Leon dostane totožnou pohonnou jednotku. Zároveň by byl ale rád, kdyby výkon vozu ještě povyrostl. „Musíme se soustředit také na výkonné plug-in hybridy. V současné době jsme na dobrých číslech, ale mohlo by to být ještě lepší.“

Griffiths dále potvrdil, že probíhají diskuze o čistě elektrickém modelu značka Cupra, jenž by byl posazen na modulární koncernové architektuře MEB. „Takové auto by však muselo korespondovat s hodnotami Cupry,“ dodává lídr nově vzniklé sportovní značky.

Související články

Témata
Autorizovaný prodej Servis osobních aut Autobazary Pneuservisy Náhradní díly

Diskuse: Přidat názor

Avatar - Hammunasakra
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Takže
Hammunasakra
| 8. 4. 2019
To sice taky = v F1 už neskutečnejch 10 let = to to letí žejo :-)

Místní Multikára jako titulní článek mě fakt dostala = jinde ve stejnou dobu https://autobible.euro.cz/alfa-romeo-stelvio-qv-vs-giulia-qv-si-definitivne-zamiloval-klasicky-sedan / :yes: :yes: :yes:
Avatar - speedfred
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Takže
speedfred
| 8. 4. 2019
:-) :-) Racing is hybrid life.
Avatar - Hammunasakra
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Takže
Hammunasakra
| 8. 4. 2019
To neni zdaleka všechno = taky poznám falešnej Blue Label ;-)
Avatar - woody-alien
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Takže
woody-alien
| 8. 4. 2019
>:D Racing is life.
Avatar - speedfred
Re: Re: Re: Re: Re: Takže
speedfred
| 7. 4. 2019
Ty musíš mať hodne citlivé telo ak cítiš zmenu ťažiska o 10mm. V tebe sú asi skryté zavodnícke sklony,ktoré sa zatiaľ prejavujú iba na semaforoch. ;-)

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerát Zobrazit nabídku