Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Curtiss postavil další šílenou motorku. Jmenuje se příhodně Psyche

Ondřej Pavlůsek Ondřej Pavlůsek 31. 7. 2019 • 22:34
6
1
Zobrazit náhledy (6)
Curtiss Psyche

Společnost Curtiss Motorcycles výkony a především plánovanou cenou svého nejnovějšího projektu míří proti elektrickému zástupci značky Harley-Davidson, ale jeho přímé ohrožení s velkou pravděpodobností nehrozí.

Severoamerická společnost Curtiss Motorcycles nedávno ohromila prozatím poslední evolucí vzhledu svého elektrického motocyklu Zeus a následně šokovala prostřednictvím zcela nového modelu Hades. Oba tyto stroje spojuje netradiční design, elektrický pohon a cena 75.000 amerických dolarů, což je zhruba 1.720.000 Kč.

Curtiss Psyche se představuje s velmi malým odstupem od zmíněné dvojice a vydává se jejich směrem v oblasti neobvyklého vzhledu i použitím čistě elektrického pohonu, ale v případě ceny míří do nižších sfér.

Tento model má být v případě výroby k dispozici za částku od 30.000 amerických dolarů (kolem 775.000 Kč), což je prakticky stejné úrovni jako severoamerická cena elektrického modelu LiveWire značky Harley-Davidson.

Motocykl s rozvorem kol 1550 mm, sedlem ve výšce 724 mm a hmotností 170 kg má být k dispozici s výkonem od 35 do 70 kW (48 až 96 k) a jeho baterie mu mají na jedno nabití umožnit dojezd až přes 250 km.    

Nejnovější projekt společnosti Curtiss Motorcycles rozhodně ohromuje svým designem a to od řešení přední vidlice přes ničím nekrytý trubkový rám a zavěšení zadního kola až po umístění baterií a elektromotoru. Případné spuštění výroby a dodávek zákazníkům se v případě modelu Psyche očekává až po roce 2020.  

Zdroj: RideApart, Curtiss Motorcycles

Související články

Témata
Avatar - SKAY
31. 7. 2019 11:46
V twin
Ikdyž na baterky furt masakr :yes: radost pohledet.

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud