Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Dacia Bigster vyfocena v Praze! Věděla o ní jen hrstka vyvolených

Jan Zajíc Jan Zajíc 1. 2. 2022 • 14:53
21
23
Zobrazit náhledy (21)
Dacia Bigster Concept Dacia Bigster Concept Dacia Bigster Concept Dacia Bigster Concept Dacia Bigster Concept Dacia Bigster Concept Dacia Bigster Concept Dacia Bigster Concept Dacia Bigster Concept Dacia Bigster Concept Dacia Bigster Concept Dacia Bigster Concept Dacia Bigster Concept Dacia Bigster Concept Dacia Bigster Concept Dacia Bigster Concept

Koncept velkého SUV Dacia Bigster jsme si zatím prohlédli jen na oficiálních fotografiích. O to větší bylo překvapení, když se fyzický kus dnes objevil v pražských Holešovicích.

Destinace není velkým překvapením. Právě v Holešovicích automobilky Renault a Dacia v pondělí představovaly novinářům novinky pro příští roky. Fyzicky jsme si mohli prohlédnout i nový sedmimístný kombík Jogger. O konceptu Bigster však nepadlo ani slovo, natož o tom, že by se měl před zvídavými hosty někde za oponou schovávat.

Realita však byla jiná. Koncept Bigster do Prahy skutečně zamířil, avšak ne, aby se tu prezentoval automobilovým žurnalistům. Podle našich informací měl být představen dealerům, ani ti si ale na místě nesměli pořídit fotografie vystaveného exempláře.

Video se připravuje ...

Autor fotografie tak měl velké štěstí, neboť koncept se na ulici objevil jen na několik sekund, než zase zmizel pod plachtou. Otázkou je, zdali ještě nějaký čas zůstane v České republice, nebo vyrazí dělat parádu do dalších destinací.

Bigster se světu představil na počátku minulého roku a již tehdy výrobce avizoval, že koukáme na koncept hodně podobný sériovému automobilu. Ten bude v hierarchii značky posazen nad Dusterem a půjde o novou vlajkovou loď. Vize má na délku 4,6 metru a uvnitř nabídne prostor až pro sedm osob. Kromě toho se počítá s elektrifikovanými pohonnými jednotkami.

Video se připravuje ...

Doporučujeme

Témata
3. 2. 2022 09:21
Re: To by šlo
Jo takže když ten fotřík od rodiny jede někam sám, tak má mít malý auto, když ve dvou jen s manželkou tak nižší střední a když celá rodina tak může mít větší auto velikosti SUV? ne každý má na tolik aut a už to tak eko nebude.
Já zastánce SUV taky nejsem, ale nevadí mi pokud někdo chce vyšši posed a platit větší provozní náklady. Já si vystačím se svou i30 Fastback na všechno ale je mi jedno pokud si někdo bude jezdit sám s věčně prázdnou korbou třeba RAMkou.
Avatar - kuk
3. 2. 2022 03:51
Za todle vám vidláci utrhaj ruce.
Ale to nebude zadarmo. Si pěkně připlatíte. :-!
Avatar - Ozzman
2. 2. 2022 12:34
Re: To by šlo
No, tak když má někdo dejme tomu 4 členou rodinu, tak si přeci nekoupí krátkou Fabii, protože v týdnu jezdí sám, ale na výlet o víkendu či na dovolenou 1-2x do roka to tam narve jak? :D

Tak asi je logické, že si pořídí takové auto, kam dá tu 4 členou rodinu a je fuk, že třeba 70 % jízd jezdí on a nebo jeho paní sama pro lodičky.. a to SUV takové auto přeci je
Avatar - xxc
2. 2. 2022 11:40
Re: To by šlo
prius ma dlzku 4460, pricom taky duster by zaberal len 4341 mm na dlzku
Avatar - xxc
2. 2. 2022 11:38
Re: To by šlo
Do Citiga vojde aj rodina, po meste aj 5 clenna. A detske lyze do kufra.