Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Dacia Sandero Stepway skončí. Místo ní bude malý crossover

Ondřej Šámal
Diskuze (14)

Rumunská automobilka místo oplastovaného sandera představí regulérní crossover, který bude stát pod třetí generací veleúspěšného modelu Duster.

Renesance Dacie se mateřského Renaultu povedla na jedničku. Recyklace již dávno zaplacené techniky v kombinaci s výrobou v Rumunsku a Maroku přinesla výrazně nižší ceny než u konkurence, díky čemuž se z dacií stal hit nejen na rozvíjejících trzích, ale i v západní Evropě. Zavedené automobilky totiž na soukromé zákazníky, kteří nemají vyšší stovky tisíc na nové auto, úplně zapomněli.

Prakticky globální a stále přísnější bezpečnostní a emisní normy znamenají, že Dacia v posledních letech může a kolikrát i musí sahat po tom nejmodernějším, co skupina Renault nabízí. U kombi Jogger a nejnovějšího vydání SUV Duster díky tomu můžete sáhnout třeba po hybridním pohonu.

Ten se velmi pravděpodobně objeví také u zcela nového modelu, kterým má být konkurent třeba Škody Kamiq, ale také Jeepu Avenger, MG ZS či Citroënu C3 Aircross až se sedmimístným interiérem.

Video se připravuje ...

Dacia totiž v roce 2027 plánuje představení malého crossoveru, který nahradí oblíbený hatchback Sandero Stepway. Ten se sice tváří „terénně“, mimo ochranných plastů karoserie ovšem žádnou offroadovou výbavu nenabízí. Nejinak tomu ovšem bude také u zmíněné novinky, která si však na mušku bere primárně město.

Zatímco třetí generace Dacie Duster na délku měří 4343, menší sourozenec by se měl pohybovat okolo 4,15 metru. Stát by měl ovšem na totožné platformě CMF-B, kterou využívá zbytek portfolia rumunské značky.

K pohonu bude opět sloužit vcelku rozmanitý mix zahrnující spalovací motory bez elektrické pomoci, mild-hybridy, pohon na LPG a klasický hybrid. Čtyřkolka velmi pravděpodobně nedorazí. V tomhle segmentu je ostatně pohon všech kol ojedinělý.

Ondřej Šámal
Diskuze (14)

Doporučujeme

10. 7. 2024 21:30
Re: Zase crossover
My zde máme jenom odborníky... :'-(
10. 7. 2024 08:45
Re: Zase crossover
Jj taky mi to tak přijde. Renault už nemá trhu co nabídnout, tak vymýšlí jeden generický crossover / SUV za druhým, že se v 5om nikdo nevyzná :no:

Btw ten Megane je vtipný :yes:
9. 7. 2024 23:00
Re: crossover
Přesně na ně, stačí se podívat, jak to na nich vypadá.
Avatar - del42sa
9. 7. 2024 17:43
Re: Zase crossover
tak, udělají z toho crossover, zvýší cenu a bude po zájmu , tohle je zaručený recept, který zdá se v posledních pár letech všichni kopírují, včetně Dacie a všichni se svorně odvolávají na to, že to dělají protože to tak prý zákazníci chtějí :-! :D

Něco jako když Renault vysvětloval, proč nástupce Megane vyrábí jen ve verzi E-tech, ovšem proč je ale mnohem větší zájem o klasický Renault Grand Coupe s ICE, to už bohužel zapomněl vysvětlit

https://www.autoforum.cz/…ce-v-pomeru-8-1/
Avatar - rohYpnol
9. 7. 2024 17:13
Rozumím záměru, ale je to škoda
Evidentně u malého crossoveru cítí větší prodejní potenciál než u Stepwaye. A nejspíš to tak bude.

Dacia potřebuje konkurenta pro C3/C3 AC/Fronteru/Pandu. A to úplně Stepway nenabízí.

Za mě je to škoda, naopak koncept Sandera Stepway byl hodně zajímavý a nepakovatelný. Fakt hodně muziky za málo, konkurence nebyla.