Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

DAF CF Electric a CF Hybrid zásobují obchodní řetězec Albert Heijn

Ondřej Pavlůsek Ondřej Pavlůsek 2. 3. 2019 • 11:09
23
Zobrazit náhledy (23)
DAF VDL CF Electric DAF VDL CF Electric DAF VDL CF Electric DAF VDL CF Electric DAF VDL CF Electric DAF VDL CF Electric DAF VDL CF Electric DAF VDL CF Electric DAF VDL CF Electric DAF VDL CF Electric DAF VDL CF Electric DAF VDL CF Electric DAF VDL CF Electric DAF VDL CF Electric DAF VDL CF Electric DAF VDL CF Electric DAF VDL CF Electric DAF VDL CF Electric
Společnost DAF Trucks N.V. dodala nákladní vozidla s elektrickým a hybridním pohonem pro přepravní společnosti Simon Loos a Peter Appel Transport

Společnost DAF Trucks N.V. pomáhá nizozemskému řetězci supermarketů Albert Heijn s elektrifikací dopravy při zásobování jeho obchodů. Přepravním společnostem Simon Loos a Peter Appel Transport, které zásobují obchody řetězce Albert Heijn, byla předána první elektrická nákladní vozidla.

Toto je začátek dlouhodobého testování v běžném provozu. Jsou v něm zahrnuta jak tři vozidla s plně elektrickým pohonem, tak dvě hybridní nákladní vozidla s možností dobíjení z elektrické sítě – ta jsou dokonce první v Evropě.

V roce 2014 se společnost Albert Heijn, provozující více než 1 000 supermarketů v Nizozemsku, Belgii a Německu, přihlásila k účasti v projektu „Green Deal for Zero Emission City Logistics“. Ten má za cíl spojit lodní přepravní společnosti, dopravce, technické instituce a úřady v jednotném výzkumu, jak do roku 2025 dosáhnout maximálního pokroku směrem k dosažení nulových emisí v městských oblastech.

Společnosti Albert Heijn, DAF, Simon Loos, Peter Appel Transport a TNO (Nizozemská organizace pro aplikovaný vědecký výzkum) nyní spustily zkušební provoz, který ukáže, jak by mohl přechod k nulovým emisím vypadat.

Testovací projekt zahrnuje mimo tři nákladní vozidla s plně elektrickým pohonem s energií uloženou v akumulátorech (DAF CF Electric) další dvě hybridní nákladní vozidla s možností napájení z elektrické sítě (DAF CF Hybrid) a také infrastrukturu rychlého dobíjení od společnosti VDL.

Nákladní vozidlo CF Electric dosahuje dojezdu přibližně 100 kilometrů. Hybridní vozidlo CF Hybrid je vybaveno technologií E-Power od společnosti VDL a při plném nabití akumulátorů dojezd až 50 kilometrů.

Partneři chtějí získat co nejvíce dostupných informací o technických, provozních, finančních a organizačních aspektech, které se týkají zásobování supermarketů s nulovými emisemi. Společnost TNO provede analýzu výsledků zkušebního provozu s cílem stanovit strategii pro implementaci zásobování supermarketů s nulovými emisemi v blízké budoucnosti.

Testování plně elektrických nákladních vozidel CF Electric bude zpočátku omezeno na trasy mezi distribučním centrem ve městě Zaandam a supermarkety v Amsterdamu. Pomocí hybridních nákladních vozidel s možností napájení z elektrické sítě může společnost Albert Heijn zásobovat také obchody ve větší vzdálenosti od města Zaandam bez jakýchkoli emisí. Akumulátory vozidla se budou dobíjet mezi jednotlivými jízdami ve speciálně navržené dobíjecí zóně v distribučním centru společnosti Albert Heijn ve městě Zaandam.

Související články

Témata
Autorizovaný prodej Servis osobních aut Autobazary Pneuservisy Náhradní díly

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerát Zobrazit nabídku