Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

DAF pokračuje v dodávkách tahačů CF Electric klientům

Ondřej Pavlůsek Ondřej Pavlůsek 11. 2. 2019 • 14:30
23
Zobrazit náhledy (23)
DAF VDL CF Electric DAF VDL CF Electric DAF VDL CF Electric DAF VDL CF Electric DAF VDL CF Electric DAF VDL CF Electric DAF VDL CF Electric DAF VDL CF Electric DAF VDL CF Electric DAF VDL CF Electric DAF VDL CF Electric DAF VDL CF Electric DAF VDL CF Electric DAF VDL CF Electric DAF VDL CF Electric DAF VDL CF Electric DAF VDL CF Electric DAF VDL CF Electric
Společnost DAF Trucks N.V. ve spolupráci s VDL Groep dodala další tahač CF Electric. Tahač s elektrickým pohonným systémem zamířil do vozového parku společnosti Tinie Manders Transport.

DAF CF Electric je výsledkem společného vývoje DAF Trucks N.V. a VDL Groep. První z těchto tahačů s elektrickým pohonným systémem zamířil koncem loňského roku do služeb nizozemského řetězce supermarketů Jumbo.

Společnost Tinie Manders Transport se sídlem v nizozemském Geldrope je dalším průkopníkem, do jehož vozového parku zamířil DAF CF Electric. Tato firma jej bude využívat ve spojení s elektrickým chladicím návěsem.

Souprava elektrického tahače s návěsem, která ve flotile společnosti Tinie Manders Transport doplní 50 konvenčních vozidel, pak má být využívána pro smluvní přepravu zásilek společnosti DHL.

DAF CF Electric je tahač s konfigurací podvozku 4×2 a vlastní hmotností 9700 kg, vyvinutý pro silniční přepravu nákladů o celkové hmotnosti soupravy až 37 tun v městských oblastech, kde se standardně využívají přívěsy s jednou nebo dvěma nápravami.

Vozidlo vychází z modelu DAF CF – oceněného titulem International Truck of the Year 2018 – a vybaveného elektrickým pohonem využívajícím technologie E-Power od společnosti VDL.

Základem pohonné soustavy je elektromotor o výkonu 210 kW a točivém momentu 2000 N.m napájený lithium-iontovým akumulátorem s celkovou kapacitou 170 kWh.

Model DAF CF Electric má dojezd přibližně 100 kilometrů, takže je vhodný pro velkoobjemovou městskou a příměstskou rozvážku nákladů. Akumulátor disponuje funkcí rychlého nabíjení, za 30 minut dosáhne stavu 80% kapacity akumulátorů. Do jejich úplného nabití stačí pouze 1,5 hodiny.

Související články

Témata

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku