Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

DAF Driver Challenge 2019 má vítěze, zástupce České republiky skončil třetí

Ondřej Pavlůsek Ondřej Pavlůsek 11. 10. 2019 • 06:00
10
Zobrazit náhledy (10)
DAF Driver Challenge 2019 DAF Driver Challenge 2019 DAF Driver Challenge 2019 DAF Driver Challenge 2019 DAF Driver Challenge 2019

 Soutěž DAF Driver Challenge 2019 pro všechny řidiče i řidičky bez ohledu na to, zda aktuálně řídí tahač, sklápěčku, domíchávač betonu, komunální vozidlo nebo některé z řady dalších provedení nákladních vozidel zná svého celkového vítěze.

Vítězem DAF Driver Challenge 2019 se stal dvaatřicetiletý Peter Jacobs z Belgie. Ve velkém finále na zkušebním polygonu Goodyear v Lucembursku se o prestižní titul utkalo 18 soutěžících z celé Evropy. Druhé místo získal Nerijus Vitkauskas z Litvy, bronzový stupínek pak obsadil Miroslav Svoboda z České republiky.

„Konkurence byla neuvěřitelně silná, takže vítězství pro mě bylo jako blesk z čistého nebe,“ uvedl Peter Jacobs, nejlepší řidič nákladních vozidel v celé Evropě, který pracuje ve společnosti Alders Bulk Logistics.

Pocity popsal vítěz v emotivním projevu: „Už národní finále bylo dost náročné, ale tady jsme ze sebe museli vydat opravdu všechno. Praktické disciplíny nám daly mimořádně zabrat a písemné testy z techniky, legislativy a pravidel byly opravdu hodně těžké. Někdo si možná řekne, že máme lehkou práci. Tak to ale ani zdaleka není. Proto bych toto ocenění rád věnoval všem svým kolegům, opravdovým profesionálům, kteří vyjíždí na silnici!“

Soutěž DAF Driver Challenge odstartovala letos na jaře národními koly ve 30 zemích, jichž se zúčastnilo přes 1000 soutěžících. Vrcholem pak bylo mezinárodní finále, které proběhlo minulý víkend a do kterého se kvalifikovalo 18 nejlepších. Výkony soutěžících bedlivě sledovala šestičlenná porota s podporou auditorů Dekra, společnosti zajišťující kontroly vozidel.

Cílem společnosti DAF bylo najít toho nejlepšího řidiče, proto byla účast v DAF Driver Challenge otevřena všem bez ohledu na značku vozidla, které při své každodenní práci řídí.

Harry Wolters, prezident společnosti DAF Trucks a předseda poroty, komentoval celou akci takto: „Toto finále opět potvrdilo, že vynikající řidič nákladních vozidel musí umět a znát spoustu věcí. Aby ze svého vozidla dostal maximum, musí mít obrovský rozsah znalostí, zkušeností a dovedností. Jsme přesvědčeni, že vzhledem k celé řadě výzev, které před ně staví každodenní práce, patří řidiči nákladních vozidel na piedestal. A právě prostřednictvím soutěže DAF International Driver Challenge jim nabízíme platformu, kde své dovednosti a znalosti mohou ukázat. Nasazení soutěžících a to, s jakým přehledem předvedli své schopnosti i pod mimořádným tlakem finálového kola, udělalo na porotu velký dojem.“

Zdroj: DAF Trucks CZ, s.r.o.

Související články

Témata

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku