Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

DAF se připravuje na výrobu vozidel CF Electric

Ondřej Pavlůsek Ondřej Pavlůsek 8. 1. 2020 • 19:18
16
Zobrazit náhledy (16)
DAF VDL CF Electric DAF VDL CF Electric DAF VDL CF Electric DAF VDL CF Electric DAF VDL CF Electric DAF VDL CF Electric DAF VDL CF Electric DAF VDL CF Electric DAF VDL CF Electric DAF VDL CF Electric DAF VDL CF Electric

Společnost DAF Trucks N.V. úspěšně posouvá projekt těžkých nákladních vozidel s elektrickým pohonem do další fáze, kterou má představovat sériová výroba.

Společnost DAF Trucks N.V. ve spolupráci s firmou VDL Groep v roce 2018 uvedla tahač CF Electric s podvozkem 4x2 a čistě elektrickým pohonem. První série šesti vozidel je od konce roku 2018 nasazována do skutečného provozu ve spolupráci s vybranými dopravci. Tyto tahače mají na svém kontě již přes 150.000 kilometrů ve službách zákazníků a celý projekt těžkých nákladních těžkých vozidel se posouvá do další fáze.

V současnosti společnost DAF Trucks N.V. uvádí, že dosáhla bodu, kdy může zahájit prodej vozidel CF Electric v omezeném počtu několika desítek exemplářů ročně. Zároveň s tím má probíhat budování servisní sítě pro tato vozidla. Prvními trhy, na něž DAF CF Electric míří, jsou Nizozemsko, Belgie a německý spolkový stát Severní Porýní-Vestfálsko.

Možnosti využití vozidel CF Electric demonstruje například nasazení tahače ve službách společnosti Tinie Manders Transport od února roku 2019. Tato firma jej využívá ve spojení s elektrickým chladicím návěsem sedm dní v týdnu od šesti ráno do půlnoci. Vozidlo, které se pohybuje v regionu Eindhoven po krátkých trasách, má na svém kontě již přes 30.000 kilometrů.

DAF CF Electric je tahač s konfigurací podvozku 4×2 a vlastní hmotností 9700 kg, vyvinutý pro silniční přepravu nákladů o celkové hmotnosti soupravy až 37 tun v městských oblastech, kde se standardně využívají přívěsy s jednou nebo dvěma nápravami. Vozidlo vychází z modelu DAF CF – oceněného titulem International Truck of the Year 2018 – a vybaveného elektrickým pohonem využívajícím technologie E-Power od společnosti VDL.

Základem pohonné soustavy je elektromotor o výkonu 210 kW a točivém momentu 2000 N.m napájený lithium-iontovým akumulátorem s celkovou kapacitou 170 kWh. Model DAF CF Electric má dojezd přibližně 100 kilometrů, takže je vhodný pro velkoobjemovou městskou a příměstskou rozvážku nákladů. Akumulátor disponuje funkcí rychlého nabíjení, za 30 minut dosáhne stavu 80% kapacity akumulátorů. Do jejich úplného nabití stačí pouze 1,5 hodiny.

Zdroj: DAF Trucks N.V.

Související články

Témata

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud