Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Daimler Buses nabídne komponenty vyráběné 3D tiskem

Ondřej Pavlůsek Ondřej Pavlůsek 11. 12. 2019 • 01:10
11
2
Zobrazit náhledy (11)
Daimler Buses a 3D tisk Daimler Buses a 3D tisk Daimler Buses a 3D tisk Daimler Buses a 3D tisk Daimler Buses a 3D tisk Daimler Buses a 3D tisk

Daimler Buses se chce zařadit mezi přední producenty náhradních dílů, k jejichž výrobě je použito 3D tisku.  

Aditivní výroba, neboli 3D tisk, využívající pokládání souvislých vrstev materiálu je stále rozšířenější napříč obory. Stále častěji proniká také do automobilového světa, kde se lze setkat s nejrůznějšími komponenty nebo i téměř kompletními vozy, vyrobenými za pomoci 3D tisku.

Díky 3D tisku má autobusů divize koncernu Daimler AG pružně, ekonomicky a zároveň i ekologicky reagovat na naléhavé objednávky náhradních dílů, které nelze dodat standardní cestou. Tento postup se má v první řadě týkat především komponentů používaných v interiérech autobusů.

Daimler Buses uvádí, že v současné době probíhá důkladný průzkum přes 300.000 různých náhradních dílů pro autobusy, jehož cílem je určit, které z nich lze vyrábět za pomoci 3D tisku při zajištění nejvyšší možné kvality.

V současnosti má divize Daimler Buses pro 3D tisk schváleno kolem 200 různých komponentů a jejich počet se má v blízké budoucnosti stále zvyšovat. Při výběru dílů pro 3D tisk je vedle jejich konstrukce a použití ve vozidle důležitá i volba materiálu, z nějž jsou vyrobeny.

Za pomoci 3D tisku lze vedle plastových dílů vyrábět i kovové součástky, které vynikají svou vysokou pevností i tepelnou odolností. Tento způsob výroby má být proto obzvláště vhodný pro výrobu mechanicky a tepelně namáhaných komponentů požadovaných v malém počtu.

K přednostem 3D tisku má pak mimo jiné patřit i skutečnost, že není potřeba nákladného vývoje a výroby speciálních nástrojů k produkci komponentů, jejichž výrobní linky již neexistují.

Zdroj: Daimler AG

Související články

Témata

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud