Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Další šampion F1 vstupuje do závodů elektrických offroadů. Vyzve úhlavního rivala

Stanislav Kolman Stanislav Kolman 23. 10. 2020 • 09:53
21
2
Zobrazit náhledy (21)
Extreme E-SUV ODYSSEY 21 Extreme E-SUV ODYSSEY 21 Extreme E-SUV ODYSSEY 21 Extreme E-SUV ODYSSEY 21 Extreme E-SUV ODYSSEY 21 Extreme E-SUV ODYSSEY 21 Extreme E-SUV ODYSSEY 21 Extreme E-SUV ODYSSEY 21 Extreme E-SUV ODYSSEY 21 Extreme E-SUV ODYSSEY 21 Extreme E-SUV ODYSSEY 21 Extreme E-SUV ODYSSEY 21 Extreme E-SUV ODYSSEY 21 Extreme E-SUV ODYSSEY 21 Extreme E-SUV ODYSSEY 21 Extreme E-SUV ODYSSEY 21

Kdo chtěl v posledních letech vypadat zeleně, ten se angažoval v šampionátu Formule E. Zdá se, že tuto štafetu nyní přebírají elektrické offroady a soutěž Extreme E.

Nico Rosberg je zatím posledním pilotem formule 1, kterému se povedlo porazit dominantního Lewise Hamiltona v boji o mistrovský titul. Stalo se tak v roce 2016 a krátce po jeho zisku Němec oznámil, že kariéru končí. Řekl, že F1 pro něj byla stresující a namísto celého toho kolotoče chce více času trávit s rodinou. Přesto jej dnes v roli komentátora můžeme vidět na řadě závodů…

A nyní se souboj dvou rivalů opět vrací. Tedy ne přímo jich, ale jejich zbrusu nových závodních týmů, které se objeví v šampionátu elektrických offroadů Extreme E. Lewis Hamilton informoval o založení vlastní stáje před pár týdny, Nico Rosberg se přidal nyní. Jak jinak, než formou youtubového videa, na této síti je pilot jako doma:

Když Hamilton zrovna nebojuje proti rasismu, je pro něj „zelenější“ budoucnost naší planety také velkým tématem. Podobně je na tom Rosberg, jenž založil například Greentech Festival zaměřený na udržitelnost a inovativní technologie. Že těžké dusavé stroje driftující po přírodních cestách zas až tak ekologicky nepůsobí? Tvůrci šampionátu si myslí opak… vždyť jsou přeci elektrické!

„Po odchodu z formule 1 jsem svou kariéru zasvětil udržitelným technologiím. Teď mohu svou snahu spojit s mou vášní pro závody, což mě opravdu naplňuje,“ pochvaluje si Nico Rosberg svůj vstup do nové soutěže. Vzhled jeho elektrického závoďáku si můžete prohlédnout ve fotogalerii výše, pro srovnání přikládáme i auto z týmu Lewise Hamiltona.

Série se má rozběhnout příští rok a kromě „zelené“ budoucnosti se soustředí také na genderovou vyváženost. Ano, v každé stáji musí povinně nastupovat jeden závodník a jedna závodnice. Tak kdo už se nemůže dočkat?

video

Související články

Témata
Avatar - 3_diamanty
25. 10. 2020 10:55
drzim palce
ham :yes:
Avatar - WinDiesel
24. 10. 2020 11:06
Ať žije genderově vyvážena totálně ekologická zcela bezemisn
Ať žije genderově vyvážena totálně ekologická zcela bezemisní soutěž !!!

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud