Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

DiMora Natalia SLS 2: Nejdražší sedan světa bude mít karoserii z vulkanických materiálů

14. 8. 2008 • 17:20
12
23
Zobrazit náhledy (12)
Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth
Firma DiMora momentálně vyvíjí ultraluxusní sedan, který by se měl s cenovkou 2 miliony dolarů stát nejdražším autem světa. Jeho karoserie bude místo oceli nebo karbonu vyrobena z vulkanických materiálů.

Základní údaje připravovaného supersedanu DiMora Natalia SLS 2 jsou impozantní. Auto v ceně 2 miliony dolarů (asi 30 milionů Kč) se bude vyrábět ručně a má být plné moderní techniky a nových řešení. Jedním z nich bude také použití patentovaných vulkanických materiálů na výrobu karoserie. K pohonu bude sloužit motor Volcano V16 o výkonu 1200 koní (882 kW).

Za projektem stojí Alfred DiMora, který dříve vytvořil luxusní automobil Clénet (1976) a podílel se na projektu retroauta Sceptre (1978).

Materiál pro karoserii nese název Barotex, stejně jako firma, která ho vyvinula. Jeho vlastnosti předčí laminát, karbon, kevlar a další moderní materiály. Výhodou také je, že k jeho výrobě jsou potřeba relativně běžné anorganické suroviny. Karbon se vyrábí z drahé ropy, zatímco ztuhlá láva je snadno dostupná a její zpracování není tak energeticky náročné.

Výroba Barotexu je proti kevlaru ekologicky šetrnější. Dále je tento materiál nehořlavý a neroztahuje se ani nesmršťuje při extrémních teplotách. Kombinace nízké hmotnosti a vysoké pevnosti umožňuje použít speciální konstrukci karoserie D-Tek, která je zhruba o 500 kg lehčí než srovnatelná ocelová konstrukce.

Související články

Avatar - euro89
16. 8. 2008 20:03
Barotex
design je zajímavý... asi se nebude líbit každýmu, ale mě se to líbí určitě víc, než třeba Maybach... nejvíc jsem ale zvědavej na ten materiál Barotex... jestli je tak dobrej, jak píšou,tak by mohl během pár let i do normálních aut... :yes:
Avatar - Pekelná Micinka
14. 8. 2008 20:03
Re: OMFG DO PDL a mám skažený den
:yes:
Avatar - delphino
14. 8. 2008 19:52
Re: OMFG DO PDL a mám skažený den
no tak Cadilac to byl no....
Avatar - Pekelná Micinka
14. 8. 2008 18:50
Re: OMFG DO PDL a mám skažený den
Hele odborníku, je to ošklivý, o tom žádná, ale Chrysler Sixteen by mohli zkopírovat jedině, že by Chrysler nějakej Sixteen vyrobil. ;-)
Avatar - delphino
14. 8. 2008 18:12
OMFG DO PDL a mám skažený den
Nejen že to nevypadá honosně a noblesně, aby si to mohlo říct o cenovku 2 miliony dolarů, ale vypadá to spíš jako auto za které by mohli chtít 2 miliony Lir, kdyby ještě stará italská měna fungovala. Možná dokonce i teď protože to má cenu tak akorát prošlejch peněz. Dobře přiznám že technologicky si to může překonat Veyrona (čemuž nevěřím, a nebo to auto bude jezdit za 20 let a to už tu budou lepší auta), ale ten design to utopí....
Myslím že i já designer laik - komentátor bych si zvládl nakreslít na kus papíru hezčí auto....

ps: mohli aspoň zkopírovat chrysler sixteen... když už se ten nedostal do výroby což byla ohromná škoda

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku