Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Do aukce míří unikátní Corvette SportWagon. Výkonem zastíní i novou generaci

Ondřej Mára
Diskuze (0)

Toužili jste někdy po klasickém sporťáku z šedesátých let, který by ale nabídl i trochu praktičnosti a výkon moderních aut? V USA pro vás mají nevšední odpověď.

Na aukčním webu Bring a Trailer se totiž objevil úchvatný stroj, který je bezpochyby unikátem. Základem je totiž Chevrolet Corvette z roku 1968, karoserie má však tvary praktičtější tvary s obřím zavazadelníkem, zatímco na kapotě je obrovský nasávací otvor.

Nejde přitom jen o designový prvek, ale funkční součást motorového prostoru, ve kterém je 9,4litrový osmiválec z dílny GM. Ve své době šlo o největší „Crate“ motor, tedy motor určený k zástavbě do podobných projektů, který byl na trhu k dispozici.

Ve standardní formě by měl motor produkovat asi 727 koní pří 6300 min-1 a 922 Nm točivého momentu při 4900 min-1. Jak je ovšem z pohledu pod kapotu patrné, motor prošel ještě dalším drobným laděním. Za zmínku navíc stojí, že motor je spojen s manuální pětistupňovou převodovkou.

Video se připravuje ...

Bez ohledu na přesná čísla prodejce uvádí, že auto hrabe při prvním, druhém i třetím rychlostním stupni, než zadní pneumatiky BFGoodrich Radical T/A s rozměry 295/50 R15 vzadu najdou dostatek přilnavosti. Zadní náprava navíc dostala samosvorný diferenciál a obě nápravy jsou vybaveny moderními kotoučovými brzdami.

Tohle auto nicméně není zajímavé jen svou technikou, ale také designem a výbavou. Kromě samotné karoserie ve stylu SportWagon totiž vůz nabízí i přemístěná světla do předního nárazníku, odstranitelný středový díl střechy ve stylu Targa nebo výfuky vyvedené po stranách. O pozornost si navíc říkají i všudypřítomné nápisy 572, odkazující na objem motoru.

Interiér vozu je v působivě zachovalém stavu, nabízí přídavné ukazatele vztahující se k motoru i systém upozorňující na zapnutí bezpečnostních pásů. Jediným nedostatkem by mělo být nefunkční topení, které je odstavené kvůli úniku kapaliny.

Celkově vzato vypadá vůz jednoduše úchvatně a nabízí výjimečnou kombinaci stylu, výkonu a svým způsobem i praktičnosti. Aukce, která skončí 6. července, přitom dosud přilákala jen 5 přihazujících a částka stojí na sumě 16.218 dolarů (cca 384.000 Kč). Jak ale známe aukce podobných vozů, v posledních hodinách se může všechno rychle změnit.

Ondřej Mára
Diskuze (0)

Doporučujeme