Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Do tohoto Ferrari od Mansory se asi vylila barva pro vymalování dětského pokoje

Lukáš Volšický
Diskuze (1)

Tuneři z Mansory si posvítili na další Ferrari a udělali jej „lepším“. Tohle se opravdu někomu líbí?

Německá tuningová značka Mansory je už tradičně spojena s exkluzivní kontroverzí. V posledních letech odhaluje opravdu odvážné kreace zakládající na nejnovějších supersportovních a luxusních vozech a právě teď nám znovu připomíná, že ani za velké peníze si vkus prostě nekoupíte. Oficiálně odhaluje novou tuningovou úpravu pro Ferrari F8 Spider a zkouší, jak moc může experimentovat s bizarnostmi.

Novinka navazuje na loňskou úpravu s oficiálním pojmenováním Mansory F8XX Tempesta Turchese a vypadá ještě odvážněji. V Mansory se rozhodli znovu vsadit na výraznou tyrkysovou barvu v kombinaci s černými protilehlými rohy karoserie – v kontrastním tmavém odstínu je levý přední a pravý zadní roh v minulosti docela elegantního osmiválcového Ferrari. V exteriéru to doplňuje bodykit z lisovaného karbonu i nová kola s rozměrem 21“ vpředu a 22“ vzadu.

Vedle loňského tuningu má nová evoluce i decentní vylepšení – designéři Mansory vyvinuli nové boční prahy i přepracovali zadní difuzor, který nově zaujme dvěma malými winglety. Novinkou jsou i čtyři koncovky výfuku a další drobnosti.

Video se připravuje ...

Ještě šílenější interiér, který vypadá, jako by se do něj vylila plechovka s barvou určená k vymalování dětského pokoje. V luxusním interiéru je nově tyrkysové skoro vše a jedinými odlišnými doplňky jsou italská trikolóra na palubní desce, rámečky tlačítek voliče převodovky v italských národních barvách a červené startovací tlačítko spolu s voličem jízdních režimů Manettino. Opravdu všímaví pozorovatelé si pak všimnou i žlutého otáčkoměru. Zbytek prvků pokrývá karbon nebo černá barva.

Mansory novou úpravu představuje i z toho důvodů, že dokončilo své vylepšování tohoto 3,9litrového vidlicového osmiválce se dvěma turbodmychadly. Nově vyvine až 868 koní a 960 newtonmetrů. V tovární specifikaci měl „pouhých“ 720 koní a 770 newtonmetrů.

Lukáš Volšický
Diskuze (1)

Doporučujeme

Avatar - lyon667
28. 6. 2024 07:35
Man sorry
Blízkovýchodní smysl pro nevkus u tohoto Íránce snad už nemůže nikoho překvapit.