Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Dodge Challenger a Charger Stars & Stripes Edition jsou poctou americkým vojákům

Ondřej Pavlůsek Ondřej Pavlůsek 12. 4. 2019 • 05:21
16
5
Zobrazit náhledy (16)
Dodge Challenger a Charger Stars and Stripes Edition Dodge Challenger a Charger Stars and Stripes Edition Dodge Challenger a Charger Stars and Stripes Edition Dodge Challenger a Charger Stars and Stripes Edition Dodge Challenger a Charger Stars and Stripes Edition Dodge Challenger a Charger Stars and Stripes Edition Dodge Challenger a Charger Stars and Stripes Edition Dodge Challenger a Charger Stars and Stripes Edition Dodge Challenger a Charger Stars and Stripes Edition Dodge Challenger a Charger Stars and Stripes Edition Dodge Challenger a Charger Stars and Stripes Edition

Dodge si jako uznání pro muže a ženy ve službách amerických ozbrojených silách připravil Stars & Stripes Edition pro modely Challenger a Charger.

 

Dodge uvádí, že jeho vozy jsou velmi populární mezi muži a ženami, sloužícími v současnosti v amerických ozbrojených silách a to především modely Challenger a Charger.

Toto tvrzení má Dodge podloženo výsledky nezávislého průzkumu, probíhajícího od října 2016 do září 2018. Podle něj má právě Dodge nejvyšší procento aktivních vojenských odběratelů mezi všemi významnými značkami v americkém automobilovém průmyslu.

To je důvod, proč Dodge připravil speciální paket pro modely Challenger a Charger, který příhodně pojmenoval Stars & Stripes. Zároveň tím potvrzuje, že mezi značkami na severoamerickém hraje prim v oblasti možností individualizace velkosériově vyráběných vozů již přímo v továrně.

Novinka v podobě Stars & Stripes Edition je v případě modelů Challenger a Charger zaměřena především na styl. Karoserii vozu díky tomu zdobí černý pruh se saténovou linkou, který se táhne od přídě přes kapotu a střechu až na záď. Další specifický prvek exteriéru pak představuje sada 20palcových černých kol a stylizovaná vlajka USA na předním blatníku. V interiéru vládne černá v kombinaci s řadou prvků v bronzovém odstínu.

Dodge uvádí, že paket Stars & Stripes Edition má cenu stanovenu na 1995 amerických dolarů (zhruba 45.500 Kč), ale v rámci programu „Honoring Those Who Serve“ mohou muži i ženy aktivně sloužící v amerických ozbrojených silách uplatnit slevu 500 amerických dolarů (kolem 11.500 Kč).

Stars & Stripes Edition není jedinou novinkou v oblasti příplatkové výbavy modelů značky Dodge. Pro sedan Charger SRT Hellcat si totiž automobilka připravila paket Painted Satin Black Appearance, který zahrnuje kapotu motoru, střechu a víko zavazadlového prostoru v černé barvě pro podpoření agresivní vizáže ve stylu modelu Challenger SRT Demon.

Zdroj: FCA US LLC.

Související články

Témata
Avatar - Barrichello
13. 4. 2019 20:36
Re: Úžasný auta
no tak Camaro je třeba docela nízký, odolný bočnímu větru je to taky, rozhodně víc než nákupní tašky jako Smart, Twingo atd.
12. 4. 2019 20:45
Re: Úžasný auta
Pravda, neparkuje se s tim moc dobre v centru ale zase to upouta spoustu pozornosti a usmevu :yes:
Avatar - Dzakobo
12. 4. 2019 16:06
Re: Úžasný auta
Jenže velké auto nepotřebuju, tak proč se nechat omezovat?? Stačí něco do 4.5 metru a nízkého (hlavně odolného proti bočnímu větru). Prostě potřebuju často zaparkovat na poměrně malé ploše, takže zatím hatchback, bohužel. Ale to nemění nic na tom, že zejména Challenger obdivuju už od představení - a že je to už pěkná řádka let :-)
Avatar - Barrichello
12. 4. 2019 15:03
Re: Úžasný auta
pokud s tím nebudeš jezdit do hitorického centra, tak úplně v pohodě. Měl sem 300C I. gnerace dojel sem s tím všude, měl sem podobně dlouhý Jaguar a taky. To samé Camaro nebo Cadillac
Avatar - Dzakobo
12. 4. 2019 13:34
Úžasný auta
V evropských městech stavěných ve středověku takové káry jde provozovat nesnadno, ale bydlet v Severní Americe, hned pro jednoho krasavce běžím. US army mě neoslovuje, ale auta super :yes: A k tomu divize Mopar - není o čem...

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud