Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Dodge Charger King Daytona je pátá ze sedmi finálních edicí modelů Charger a Challenger

Filip Melich Filip Melich 16. 9. 2022 • 11:03
8
1
Zobrazit náhledy (8)
Dodge Charger “Last Call” Dodge Charger “Last Call” Dodge Charger “Last Call”

Charger King Daytona je nejnovějším přírůstkem série finálních edicí Last Call, kterými se automobilka Dodge loučí s dlouhověkými modely Charger a Challenger.

Dlouhá kariéra stávajících generací Dodge Charger a Challenger se blíží ke konci. Jejich případní nástupci budou poháněni elektřinou, takže končí jedna zajímavá éra, se kterou se automobilka rozhodla rozloučit stylově. Připravila sedm speciálních limitovaných edicí souhrnně nazvaných Last Call, které postupně odhaluje. Pátou novinkou v pořadí je Charger King Daytona. Název odkazuje na přezdívku závodního Chargeru modelového roku 1969, s nímž v 60. a 70. letech v závodech drag race soutěžil William „Big Willie“ Robinson.

Základem dosud představených edicí vždy byla provedení Scat Pack s atmosférickými motory. Charger King Daytona je ale o fous speciálnější. Vychází totiž z provedení SRT Hellcat Redeye Widebody s 6,2litrovým přeplňovaným osmiválcem a oproti předchozím limitovaným edicím přináší také výkon navíc. Zatímco Hellcaty se úplně původně proslavily výkonem 707 amerických koní, tedy 527 kW, Charger King Daytona nabídne rovnou 601 kW. Je ovšem pravda, že oproti výchozímu Hellcatu Redeye s rozšířenou karoserií se jedná o nárůst o pouhých 7 kW. I tak potěší.

Karoserie je lakována výhradně oranžovým odstínem Go Mango, který doplňuje saténově černá grafika na zádi, kapotě motoru a střeše. Na zádi se nachází také černě lakovaný spojler. Charger King Daytona stojí na dvacetipalcových kolech Satin Carbon Warp Speed, za nimiž se ukrývají brzdy Brembo s oranžově lakovanými šestipístkovými třmeny.

Uvnitř se nachází sedadla Daytona, čalouněná kombinací černé kůže Nappa a Alcantary s oranžovým stehováním, které se nachází i na dalších částech interiéru. Alcantarou je potažen také volant s pádly řazení a na čalounění stropu je použit semiš. Část palubní desky před řidičem zdobí karbonový dekor. Výbava auta zahrnuje prémiový audiosystém Harman Kardon, navigační balíček a elektricky ovládané střešní okno. V interiéru nechybí ani znáčky připomínající, že sedíte ve speciální limitované edici.

Zatímco předchozí limitované edice z řady Last Call vzniknou každá v 1.000 kusech, Charger King Daytona bude vyroben v pouhých 300 exemplářích. Ceny budou zveřejněny až s otevřením objednávkových knih, k němuž dojde v průběhu letošního podzimu. Jednotlivé exempláře Dodge rozdělí mezi konkrétní prodejce, kteří budou teprve upřesněni.

Charger King Daytona je pátou ze sedmi finálních edicí Last Call. Šestá se představí ještě v průběhu tohoto měsíce, přičemž závěrečná sedmá se má ukázat na výstavě SEMA Show v Las Vegas, pořádané od 1. do 4. listopadu 2022.

Video se připravuje ...

Doporučujeme

Témata
Avatar - Martin911Turbo
17. 9. 2022 10:57
General Lee
Tomuto kousku by slušela bývalá edice General Lee, aspoň by to znamení pro ty eko pomatence, levičáky, sluníčkáře a veškerý bioodpad na této planetě