Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Dokončen první krok ke vzniku aliance Suzuki-VW

Dan Vořechovský Dan Vořechovský 16. 1. 2010 • 19:23
72
Německý koncern Volkswagen udělal první krok ke vzniku aliance se čtvrtou největší japonskou automobilkou Suzuki Motor. Za 2,5 miliardy dolarů získal pětinu akcií japonské automobilky.

Japonská automobilka Suzuki Motor včera dokončila prodej svých akcií koncernu Volkswagen. Německá automobilka tak již vlastní 19,9 % akcií Suzuki, za něž zaplatila 222,5 miliardy jenů (zhruba 45 miliard Kč). Suzuki nyní bude usilovat o nákup akcií Volkswagenu, což nebude vůbec jednoduché. Volkswagen japonské automobilce pomáhá najít akcionáře, kteří budou ochotni akcie koncernu Suzuki prodat. Suzuki má na nákup připraveno až 50 miliard jenů. Křížové vlastnictví akcií je součástí dohody o alianci.

Plánovaná spolupráce mezi oběma automobilkami by měla mít podobu komplexní aliance, jejíž součástí bude spolupráce v oblasti hybridních vozidel a elektromobilů, ale i managementu. Šéf automobilky Suzuki Osamu Suzuki se rovněž nechal slyšet, že automobilka má zájem o vznětové motory německého koncernu. To by měla být dokonce hotová věc, ale informace o tom, kdy budou vozy Suzuki prodávány s motory německého koncernu, neuvedl. Dále budou obě společnosti sdílet některé konstrukční díly a platformy. První vůz, který bude postaven na dílech Suzuki a Volkswagenu by měl být představen ještě tento rok.

Podrobné informace o alianci Suzuki a Volkswagenu jsme vám přinesli v článku Volkswagen převezme za 2,5 miliardy dolarů pětinu japonské Suzuki. Volkswagen do budoucna počítá s tím, že Suzuki zcela začlení do své koncernové struktury (více informací v příspěvku VW Group v roce 2018: Suzuki a dalších devět značek pod jednou střechou).

Související články

Témata
Avatar - Ada je zase tady
18. 1. 2010 21:08
Re: VW
Vitara ma jednu velmi podstatnou chybu. Francouzsky motor :no:
18. 1. 2010 20:54
Re: Žádná
One Koncern to rule them all, One Koncern to find them
One Koncern to bring them all and in the Darkness blind them
in the Land of Mordor where the Shadows lie. ;-)
18. 1. 2010 15:35
Re: Žádná
jdeš do extremů..Sice je fakt , že je pozvedli, ale za jakou cenu? Tyto auta byly vždycky originální ve všech směrech.. pokud si vzpomenu na nějaké testy tak první "problem" po nasednutí do interieru byly díly z masově rozšířených tříd VW ;-) a to je tedy opravdu originalita..
Avatar - marek.g
18. 1. 2010 15:24
Re: Už aby to bylo!
možná ještě 1,9 SDI >:D >:-[]
Avatar - Ada je zase tady
18. 1. 2010 09:49
Re: Už aby to bylo!
Ano, Subaru vypada dobre. A ten motor se mi libi. Ten Forester je ale trochu maly. Pro mne vyhovuje vuz velikosti Passatu. Dobry diesel ma taky Honda. Ale TDI je TDI. Motory vitezu Rallye Dakar 2010.

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud