Alko kalkulačka Naplavka 2019
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Dražba krásné Lancie Delty Integrale. Odhad překonala dvojnásobně!

Stanislav Kolman Stanislav Kolman 3. 8. 2017
16
9
Zobrazit náhledy (16)
Lancia Delta Integrale Lancia Delta Integrale Lancia Delta Integrale Lancia Delta Integrale Lancia Delta Integrale Lancia Delta Integrale Lancia Delta Integrale Lancia Delta Integrale Lancia Delta Integrale Lancia Delta Integrale Lancia Delta Integrale
Vzácný rallyeový kousek se před pár dny dražil během aukce Silverstone Classic. Na kolik se nakonec vyšplhal nejvyšší příhoz?

Ceny Lancií Delta Integrale v pěkném stavu startují na cenách kolem 1,1 milionu českých korun. Kousek, který se 27. července dražil během aukce Silverstone Classic, byl však mnohem dražší. Proč?

Jedná se o model Delta Integrale Evo z roku 1990 v ikonickém závodním zbarvení Martini. Tehdy jej ve světovém šampionátu rallye řídil čtyřnásobný šampion Juha Kankkunen a vybojoval páté místo doma ve Finsku, čtvrté v San Remu a desáté na britských ostrovech.

Pořadatelé aukce odhadovali hodnotu vozu na v přepočtu 3,5 milionu korun. Jenže zájem o něj byl enormní a přetahovaná o nejvyšší příhoz nesmírně napínavá. Jeho hodnota nakonec dosáhla téměř 6,6 milionu českých korun.

Závodnímu speciálu nechybí rallye převodovka R090, motor IAW 90 s elektronikou a vůz má dokonce původní italskou registraci. Počet najetých kilometrů zveřejněn nebyl, ale podle informací z aukce je to“velmi velmi málo“ na to, že tohle auto bylo postaveno před 27 lety.

„Jedná se o skutečnou legendu rallye a důležitou součást historie světových závodů. Bylo vzrušující a dramatické sledovat, kam až se celková hodnota za tento vůz vyšplhá,“ uvedl Nick Whale, výkonný ředitel Silverstone Auctions.

Kromě Lancie se na aukci dražilo také BMW E30 M3, kterým svého času jezdil Tim Harvey. Jeho hodnota činila více než čtyři a čtvrt milionu korun. Během třídenní akce se v Británii nakonec vydražily vozy za více než 160 milionů českých korun.

Související články

Témata
Autorizovaný prodej Servis osobních aut Autobazary Pneuservisy Náhradní díly

Diskuse: Přidat názor

Znovu nevyužito
| 4. 8. 2017
Tato konkrétní Delta má nějakou historii, nejde mi o recyklaci napsaného.
Avatar - euro89
Znovu nevyužito
| 4. 8. 2017
Jak by ses k ni chtel vracet podrobne? Clanek specialne o Delte tu byl uz davno v sekci veteran.auto, staci si ho jen dohledat. ;-)
[odkaz]
+ dalsi k Delte S4
[odkaz]
Znovu nevyužito
| 4. 8. 2017
Se divím, že jsi nevytáhl Š105/120 ;-)
Znovu nevyužito
| 4. 8. 2017
Já se zrovna domnívám, že tenhle kousek by stál za zevrubnější popis. Výkonové parametry, výsledky, kosntrukce, podobnost se sériovými Integrale atd...
Avatar - Ham.
Znovu nevyužito
| 3. 8. 2017
Jestli ona ta podobnost světel (i jiných linií) není dána tím, že jak Passat (1973), tak Deltu (1979) dělal stejný designer, Giorgetto Giugiaro. :-)

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerát Zobrazit nabídku