Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Elektrická limuzína BMW i7 už dostává do těla. Podívejte se na fotky a video

Stanislav Kolman Stanislav Kolman 1. 12. 2021 • 18:21
23
Zobrazit náhledy (23)
BMW i7 BMW i7 BMW i7 BMW i7 BMW i7 BMW i7 BMW i7 BMW i7 BMW i7 BMW i7 BMW i7 BMW i7 BMW i7 BMW i7 BMW i7 BMW i7 BMW i7 BMW i7

Příští rok představí BMW vlajkovou elektrickou limuzínu i7. Zabrat v nejnáročnějších podmínkách však dostává už teď.

Mnichovská automobilka nás nechala nahlédnout pod pokličku testovacích procedur prostřednictvím oficiálního videa a série fotografií. Zachycují elektrické BMW i7 v zimním testovacím centru BMW Group ve švédském Arjeplogu, díky čemuž můžeme chystaný elektromobil vůbec poprvé spatřit v pohybu.

Jen několik kilometrů od polárního kruhu mají inženýři na ledových plochách a zasněžených silnicích ideální podmínky pro ověření činnosti a sladění všech systémů pohonu a podvozku. BMW říká, že vůbec poprvé bude možné zažít maximum dynamiky, komfortu a suverenity v luxusní třídě s absolutně nulovými lokálními emisemi.

Elektrická odnož BMW řady 7 má po vzoru svého spalovacího sourozence nabídnout ideální mix sportovních a komfortních jízdních vlastností. Využívají kupříkladu i zamrzlá jezera s nízkým koeficientem tření, na kterých mohou citlivě naladit regulační systémy podvozku a funkce stabilizačního systému.

Zimní testovací program se pochopitelně zaměřuje i na komponenty čistě elektrického pohonu, pro které jsou teploty hluboko pod bodem mrazu kritické. BMW sbírá data o vysokonapěťovém akumulátoru, ale i samotné elektroniky a systému nabíjení. Všechny tyto komponenty vycházejí z páté generace technologie BMW eDrive, kterou již známe z velkého SUV BMW iX. Na oficiální odhalení nové generace vlajkové lodi si ale budeme muset ještě nějaký čas počkat, premiéra se očekává až v průběhu příštího roku.

video

Související články

Témata

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud