Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Elon Musk je nejbohatším mužem světa, zejména díky Tesle

Ondřej Mára Ondřej Mára 8. 1. 2021 • 15:54
56
47
Zobrazit náhledy (56)
Tesla Model 3 Tesla Model 3 Tesla Model 3 Tesla Model 3 Tesla Model 3 Tesla Model 3 Tesla Model 3 Tesla Model 3 Tesla Model 3 Tesla Model 3 Tesla Model 3 Tesla Model 3 Tesla Model 3 Tesla Model 3 Tesla Model 3 Tesla Model 3 Tesla Model 3 Tesla Model 3 Tesla Model 3 Tesla Model 3 Tesla Model 3 Tesla Model 3 Tesla Model 3 Tesla Model 3 tesla elektromobil testy video redakcnivideo tesla elektromobil testy video redakcnivideo tesla elektromobil testy video redakcnivideo tesla elektromobil testy video redakcnivideo tesla elektromobil testy video redakcnivideo tesla elektromobil testy video redakcnivideo tesla elektromobil testy video redakcnivideo tesla elektromobil testy video redakcnivideo tesla elektromobil testy video redakcnivideo tesla elektromobil testy video redakcnivideo tesla elektromobil testy video redakcnivideo tesla elektromobil testy video redakcnivideo tesla elektromobil testy video redakcnivideo tesla elektromobil testy video redakcnivideo tesla elektromobil testy video redakcnivideo tesla elektromobil testy video redakcnivideo tesla elektromobil testy video redakcnivideo tesla elektromobil testy video redakcnivideo tesla elektromobil testy video redakcnivideo tesla elektromobil testy video redakcnivideo tesla elektromobil testy video redakcnivideo tesla elektromobil testy video redakcnivideo tesla elektromobil testy video redakcnivideo tesla elektromobil testy video redakcnivideo tesla elektromobil testy video redakcnivideo tesla elektromobil testy video redakcnivideo tesla elektromobil testy video redakcnivideo

Vizionářský podnikatel vlastní zhruba 20 % akcií automobilky Tesla, jejichž hodnota neustále roste.

Hodnota akcií automobilky Tesla v posledních dnech opět předvádí výrazný růst. Zatímco včera akcie rostly o 6 % a pomalu se přibližovaly hodnotě 800 dolarů za akcii, dnes už tato meta padla. Pro Muska byl ale možná důležitější již včerejší výsledek, který ho poprvé v historii dosadil na první místo většiny žebříčků nejbohatších lidí na světě.

Již včera se totiž celková hodnota automobilky Tesla, ve které vlastní Elon Musk zhruba 20% podíl, pohybovala okolo 750 miliard dolarů. Jeho osobní jmění se pak podle dostupných odhadů mělo pohybovat okolo 190 miliard amerických dolarů, přičemž jen hodnota jeho akcií Tesly by měla mít hodnotu přes 150 miliard dolarů.

Musk se tak dostal na první pozici mezi nejbohatšími lidmi na světě, kterou již do roku 2017 pevně držel Jeff Bezos, zakladatel Amazonu. Jeho jmění se přitom v současnosti odhaduje na asi 189 miliard dolarů. Na úspěch Muska prostřednictvím Twitteru upozornili jeho fanoušci, jeho odpověď přitom opět pobaví. Po frázi „Jak zvláštní“ totiž následovalo „Inu, zpátky do práce…“

Úspěch akcií Tesly přitom můžeme připisovat například více než působivému výkonu za uplynulý rok. Automobilce se sice nepodařilo naplnit cíl, kterým bylo dodat zákazníkům půl milionu vozů, výsledných 499.550 automobilů je však rozhodně působivé číslo. Zejména pokud si uvědomíme, jaké propady v prodejích zažily kvůli pandemické situaci některé větší automobilky.

Pro zajímavost pak ještě můžeme zmínit, že hodnota Tesly se na začátku tohoto roku pohybovala zhruba na úrovni 115 miliard dolarů. Ještě před koncem roku přitom Tesla stihla svou hodnotou předstihnout kombinovanou hodnotu automobilek jako je Toyota, Volkswagen, Hyundai, GM a Ford.

Související články

Témata
9. 1. 2021 20:45
Re: Dyson
Znáš divadlo Járy Cimrmana a jeho hru Posel světla? Pan Smrtka (shovívavě a s upřímným údivem nad lidskou naivitou): "Človíčku, človíčku....". :-)
9. 1. 2021 12:12
Re: Analogie
Ok dakujem. Idem napisat:)
Avatar - .StenLi.
9. 1. 2021 11:07
Re: Analogie
Pleties si luxus s kvalitou, a kvalitu dielenskeho spracovania s kvalitou a spolahlivostou auta. Jaguar bol dlho luxusny a neskutocne nespolahlivy aj ked mal panely v poriadku. Ak chces objektivitu, uvedom si ze u ziadneho auta sa neriesia panely karoserie (ktore nic nemaju s kvalitou a spolahlivostou) tak ako u Tesly, ked to zacnes robit, budes prekvapeny ako nesedia panely aj na inych autach :) Na e-2008 bol rozdiel medzi kufrom a panelom na cely prst, ale nie su o tom dlhosiahle clanky. Taktiez rozlisuj Teslou odflaknute prve serie Modelu 3 a Y ktore sa nedaju porovnat s nasobne lepsou kvalitou spracovania US M3 a Cinska verzia je na tom este lepsie, ziadne problemy s panelmi. O vybornej celkovej spolahlivosti M3 ti napovie najlepsie hodnotenie medzi vsetkymi autami v Customer Report. Dacia je najnespolahlivejsia a ocividne si nikdy nevlastnil ani Teslu ani Daciu ked toto napises, k tomu je skoda sa vyjadrovat.
Avatar - Beefcake
9. 1. 2021 10:59
Je zabavne sledovat
Ako to hejterom a inak obmedzenym rozhodilo sandalek. Aj ked su to vsetko len cisla.
9. 1. 2021 10:55
Re: Tulipánová horečka
Výhradně ne, ale většina tržeb je z elektromobilů, viz příspěvek jiného diskutéra. A sám Musk prohlašuje, že elektromobily budou do budoucna vždy hlavní byznys Tesly. Prodejem baterek těžko zbohatnou, protože nejsou nositeli know-how (baterky si kupují, nebo licencují od Panasonicu a dalších). Soláry to samé, kupují to různě v Číně a tak. Něco můžou vytěžit z doprovodných služeb k baterkám a solárům, ale to nikdy nebude zlatý důl, služby umí udělat stovky dalších firem.

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud