Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Euro NCAP 2019: Mercedes-Benz CLA – Pět hvězd pro stylové čtyřdveřové kupé

Ondřej Pavlůsek Ondřej Pavlůsek 5. 9. 2019 • 00:27
9
Zobrazit náhledy (9)
Euro NCAP 2019: Mercedes-Benz CLA Euro NCAP 2019: Mercedes-Benz CLA Euro NCAP 2019: Mercedes-Benz CLA Euro NCAP 2019: Mercedes-Benz CLA

Mercedes-Benz CLA ve své nejnovější generaci v testech Euro NCAP předvedl, že nabízí aktivní i pasivní bezpečnost na úrovni, za níž si zaslouží plný počet hvězd.

Mercedes-Benz CLA se testů organizace Euro NCAP zúčastnil podruhé a stejně jako v případě první generace opět získal pětihvězdičkové hodnocení a za vysokou míru pasivní i aktivní bezpečnosti, kterou poskytuje své posádce i ostatním účastníkům silničního provozu.

Předmětem testu byl Mercedes-Benz CLA 180 AMG Line s čtyřdveřovou karoserií a pohotovostní hmotností 1395 kg.

Bezpečnostní výbava testovaného exempláře obsahovala tříbodové bezpečnostní pásy s předepínačem a omezovačem síly na všech sedadlech, čelní, boční a hlavové airbagy, kolenní airbag řidiče, připomínání nezapnutého bezpečnostního pásu pro všechna sedadla, systém automatického nouzového brzdění, omezovač rychlosti, systém sledování jízdních pruhů a aktivní kapotu motoru.

Ochrana dospělých

Prostor pro cestující zůstal během čelního nárazu 40 procenty přídě stabilní. Ochrana hrudníku a holenní řidiče byla hodnocena jako dostačující, ale jinak byla dobrá. Ochrana spolujezdce na předním sedadle byla rovněž dobrá a dostačující.

Při čelním nárazu celou přídí byla ochrana řidiče i spolujezdce na zadním sedadle dobrá s výjimkou hrudníku řidiče, v jehož případě bylo hodnocení dostačující.  

Euro NCAP 2019: Mercedes-Benz CLA Euro NCAP 2019: Mercedes-Benz CLA

Při bočním nárazu byla ochrana všech částí těla figuríny hodnocena jako dobrá, ale s ohledem na otevření zadních dveří na straně nárazu bylo bodové hodnocení sníženo. V případě nárazu bokem na sloup byla ochrana řidiče hodnocena jako dobrá a dostačující.

Euro NCAP 2019: Kategorie 1 - Ochrana dospělých 
Test Čelní - deformace Čelní - celá šíře Boční Whiplash AEB city Celkem      
Jednotky body body body body body body %      
Ochrana dospělých 7,4 8 15,5 1,7 4 36,6 96%      

Ochrana dětí

Při čelním nárazu 40 procenty přídě byla ochrana figuríny desetiletého i šestiletého dítěte vyhodnocena jako dobrá. Při bočním nárazovém testu byla ochrana obou figurín dětských cestujících dobrá s výjimkou hlavy figuríny staršího dítěte, u níž byla ochrana hodnocena jako dostačující.

Euro NCAP 2019: Kategorie 2 - Ochrana dětí 
Test Čelní náraz Boční náraz Bezpečnostní výbava Upevnění Celkem
Jednotky body body body body body %
Ochrana dětí 16 7,8 9 12 44,8 91%

Ochrana chodců

Mercedes-Benz CLA je vybaven aktivní kapotou motoru a testy s ní byly prováděny v její zdvižené poloze při simulaci různých rychlostí a úhlu dopadu hlavy chodce. Ochrana byla téměř ve všech jejích částech dobrá. Ochrana poskytovaná nohám a pánvím chodců je v celé šířce vozu dobrá.

Euro NCAP 2019: Kategorie 3 - Ochrana chodců 
Test Hlava Pánev Nohy AEB Celkem
Jednotky body body body body body %
Ochrana chodců 20,3 6 6 11,8 44,1 91%

Asistenční systémy

Mercedes-Benz CLA má ve své výbavě systém automatického nouzového brzdění, který v rychlostech typických pro městský i dálniční provoz fungoval dobře a úspěšně rozpoznával cyklisty i chodce. V případě testování reakce na cyklisty získal Mercedes-Benz CLA maximální počet bodů.

Euro NCAP 2019: Kategorie 4 - Asistenční systémy 
  Omezovač rychl. Připomínač pásů Jízdní pruhy AEB Interurban Celkem
  body body body body body %
Asistenční systémy 3 2,5 2 2,4 9,8 75%

Celkový výsledek: Pět hvězd

Mercedes-Benz CLA v testech Euro NCAP předvedl dobrou ochranu dospělých i dětských cestujících. Dobrých výsledků dosáhl tento automobil i v oblasti ochrany chodců a kategorii asistenčních systémů.

Euro NCAP 2019 - Rekapitulace výsledků
Kategorie 1 2 3 4 Celkem
Název Ochrana dospělých Ochrana dětí Ochrana chodců Asist. syst. Vážený průměr
Jednotky body % body % body % body % %
Výsledky 37 96% 44,8 91% 44 91% 9,8 75% 90%
Počet hvězd * * * * *

Zdroj: Euro NCAP  

Související články

Témata

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud