Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Fiat Croma: facelift v duchu Brava

Aleš Jungmann Aleš Jungmann 7. 11. 2007 • 22:06
19
217
Zobrazit náhledy (19)
Fiat Croma Fiat Croma Fiat Croma Fiat Croma Fiat Croma Fiat Croma Fiat Croma Fiat Croma Fiat Croma Fiat Croma Fiat Croma Fiat Croma Fiat Croma Fiat Croma
Zhruba za měsíc se faceliftovaná podoba vozu Fiat Croma objeví v záři reflektorů na boloňské motorshow. V galerii pod článkem si můžete prohlédnout její podobu.

Zhruba za měsíc se faceliftovaná podoba vozu Fiat Croma objeví v záři reflektorů na boloňské motorshow. V galerii pod článkem si můžete prohlédnout její podobu.

Pouť Fiatu Croma započala před dvěma lety na ženevském autosalonu. Tam mohli zájemci poprvé prohlédnout automobil, navržený slavným Giorgettem Giugiarem, který měl pomoci vyvést automobilku Fiat z potíží. Postavený na podvozkové platformě GM Epsilon, obstál v nárazových testech Euro-NCAP když obdržel plných pět hvězd za ochranu posádky (mohl se pochlubit například sedmi airbagy v základní výbavové verzi – mimochodem, nová Croma jich nabízí rovnou 8 + jeden kolenní).

Nová Croma navazuje na odkaz minulé generace, náhodný kolemjdoucí Cromu stále pohodlně identifikuje. V designérském pojetí faceliftované verze je ale silně cítit vliv úspěšného Brava, které bylo představeno před rokem. Svítilny či mřížka chladiče jsou s těmi v Bravu identické, ostatní změny exteriéru rozhodně nejsou tak výrazné. Croma je tak stále spíše než modelkou pracovitou ženuškou do domácnosti.

Pod kapotou se toho moc nestalo, zmizel pouze nejvýkonnější benzinový motor o zdvihovém objemu 2,2l a výkonem 110 kW, takže pokud nechcete tankovat na čerpacích stanicích naftu, musíte vzít benzin o objemu 1,8l a nejvyšším výkonem 103 kW. Pokud ovšem preferujete z jakéhokoliv důvodu naftu, máte na výběr hned ze tří jednotek. Verze Multijet o objemu 1,9 litru je naladěná na dva výkony: 88 kW a 110 kW. Třetí, nejvýkonnější dieselový agregát má zdvihový objem 2,4l a nejvyšší výkon 147 kW. Do Fiatu Croma je možné si za příplatek objednat například multimediální systém Blue&Me, jehož součástí je také hlasem ovládaná družicová navigace, DVD přehrávač či adaptivní světlomety s funkcí „corner“. Na tuzemské trhy vstoupí Croma v průběhu příštího roku.

Témata
8. 11. 2007 16:18
Re: SILNÝ HRÁČ?
:-! :yes:
8. 11. 2007 13:28
Re: něco o prodejích a něco o autě
Co je na něm dobrého? To, že ukázal, že vůbec neví o čem mluví a ty se k tomu hrdě hlásíš, svojí "nezaujatostí" a "objektivitou" a obdivem k úžasné kráse Fabie? >:D >:D >:D

AKždej má tu svoji modlu... Někdo brousí milenku, jiný přítelkyni, jiný manželku a GTI Fabii do výfuku..., to se někde musí projevit
8. 11. 2007 12:49
Re: SILNÝ HRÁČ?
Ano, uvidíme. U Škody již brzo, na novou Cromu si budeme muset ještě počkat. U nového Superbu očekávám úspěch, který ale sebere zákazníky Passatu. Hádám, že Facelift Cromě udrží prodeje na stávajících počtech.
8. 11. 2007 12:35
Re: něco o prodejích a něco o autě
Dobrej text :yes:
8. 11. 2007 12:26
Re: něco o prodejích a něco o autě
Tam jsou fakta? No nepovídej...šmudlo... >:D

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud