Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Fiat láká na nové malé SUV. U nás se však na něj netěšte

David Bureš David Bureš 16. 3. 2021 • 10:37
40
1
Zobrazit náhledy (40)
Progetto Fiat 363 Progetto Fiat 363 Progetto Fiat 363 Fiat Mobi Trekking Fiat Mobi Trekking Fiat Mobi Trekking Fiat Mobi Trekking Fiat Mobi Trekking Fiat Mobi Trekking Fiat Mobi Trekking Fiat Mobi Trekking Fiat Mobi Trekking Fiat Mobi Trekking Fiat Mobi Trekking Fiat Mobi Trekking Fiat Mobi Trekking Fiat Argo Trekking Fiat Argo Trekking Fiat Argo Trekking Fiat Argo Trekking Fiat Argo Trekking Fiat Argo Trekking Fiat Argo Trekking Fiat Argo Trekking Fiat Argo Trekking Fiat Argo Trekking Fiat Argo Trekking Fiat Argo Trekking Fiat Argo Trekking Fiat Argo Trekking Fiat Argo Trekking Fiat Argo Trekking Fiat Argo Trekking Fiat Argo Trekking Fiat Argo Trekking

Italská automobilka Fiat připravuje nové městské SUV. Podle všeho dostane přeplňovanou benzinovou třináctistovku. Představí se ještě letos.

Fiat je dnes globálně působící automobilkou, jíž se obchodně nesmírně daří třeba na jihoamerickém trhu. Proto pro Jižní Ameriku staví speciální modely, které v Evropě neseženete. Nejnovějším takovým dílem bude městské SUV, na jehož příchod už Fiat láká. Ani to však na starém kontinentu neočekávejme.

Výrobce na premiéru auta láká prostřednictvím krátkého videa, v němž ukázal část hliněného modelu novinky, díky níž naznačil neobvyklý tvar světlometů. Trochu evokuje pick-up Toro určený pro jihoamerické trhy. Podle všeho pak novinka využije tvar „SUV-kupé“, což by znamenalo, že mezi konkurenty bude patřit třeba Volkswagen Nivus.

Tzv. Projekt 363 vyvíjí jihoamerická divize Fiatu, ostatně primárně je určen právě pro Jižní Ameriku. Jako první se začne prodávat v Brazílii, kde se bude rovněž vyrábět.

Automobil začal vznikat ještě před spojením Fiatu se skupinou PSA do celku Stellantis, což znamená, že technický základ ještě nepochází od francouzské automobilky. Její platformu CMP pro malé automobily Fiat použije až v budoucnosti.

V případě Projektu 363 se tak hovoří o shodné architektuře jako v modelu Argo, malém hatchbacku vyráběném od roku 2017 také pro jihoamerický trh. To by naznačil obdobný interiér zachycený u zamaskovaných prototypů novinky. Naopak vnější tvary se od Arga odliší.

Také motory pod kapotou budou italské, v případě zatím nepojmenovaného SUV se mluví o nasazení tříválce 1.0 FireFly a čtyřválce 1.3 FireFly, tedy zážehových agregátů dobře známých i z evropské nabídky značky. Budou však vedle benzinu schopné spalovat také etanol, který je v jihoamerických státech oblíbeným palivem. Poháněná budou podle všeho jen přední kola.

Fiat sice pro evropské trhy připravuje nové městské SUV, které bude vyrábět ve své polské továrně Tychy, předpokládáme však, že půjde o zcela jinak tvarovaný vůz než Projekt 363. V minulosti se sice spekulovalo o příchodu jihoamerického Arga také do Evropy, nikdy k tomu však nedošlo. Také další současné Fiaty určené pro Jižní Ameriku se k nám nedostaly, ať už miniaturní Mobi a Uno, sedany Cronos a Grand Siena nebo pick-upy Toro a Strada.

Související články

Témata
Avatar - Ja Prvni 123
16. 3. 2021 20:46
Tak zrovna Cronos jim nezávidím...
To je teda Tipo mnohem hezčí.
Ale jestli budou mít tu 1.3 i s manuálem, tak tu jim závidět budu.
Té by to v Tipu fakt slušelo.
:-)

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku