Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Fiat představuje nový pick-up Strada, prodávat se bude i jako RAM

Ondřej Mára Ondřej Mára 8. 4. 2020 • 07:39
24
20
Zobrazit náhledy (24)
Fiat Strada Fiat Strada Fiat Strada Fiat Strada Fiat Strada Fiat Strada Fiat Strada Fiat Strada Fiat Strada Fiat Strada Fiat Strada Fiat Strada Fiat Strada Fiat Strada Fiat Strada Fiat Strada Fiat Strada Fiat Strada Fiat Strada

Kromě vysoké praktičnosti a stylového designu nabízí novinka i prostornější pětimístnou kabinu.

Kompaktní pick-up Fiat Strada, který se již od roku 1996 vyrábí v brazilském závodě automobilky Fiat, se dočkal již své šesté modernizace. Ta přinesla vozu výrazně modernější design a současně zvýšila jeho praktičnost.

Verze double-cab totiž vyměnila zadní sebevražedné dveře za klasické, což by mělo modelu strada zajistit pozici prvního kompaktního pick-upu s čtyřdveřovou karoserií a plnohodnotným prostorem pro pětičlennou posádku.

Novinka také dostala upravenou masku chladiče s výrazným nápisem Fiat, na kterou po stranách navazují stylové protáhlé světlomety s LED technologií. Automobilka také upravila nárazníky a oplastování karoserie, včetně hranatých podběhů, díky čemuž vypadá strada robustněji. Lépe vybavené pětidveřové modely navíc dostávají podélné střešní nosiče s protažením až na korbu.

Kabina by měla nabídnout například kůží čalouněný volant nebo moderní kapličku přístrojů s digitálním displejem. O zábavu na cestách se pak postará 7“ displej infotainmentu Uconnect s podporou Android Auto nebo Apple CarPlay.

Automobilka prozatím nezveřejnila příliš mnoho technických detailů, ostatně oficiální spuštění výroby a zahájení prodejů muselo být kvůli uzavření továrny (kvůli šíření nového koronaviru) odloženo z dubna na druhou polovinu tohoto roku.

Jako první by však podle informací webu Motor1 měla na trh dorazit pětidveřová verze, která nabídne nákladní prostor o délce 1.173 mm s již potvrzeným objemem 844 litrů a maximální nosností 650 kilogramů.  Délku korby dvoudveřového modelu prozatím neznáme, podle ilustračních fotografií by však neměl být problém na ni naložit motocykl. Automobilka již navíc potvrdila objem 1354 litrů a maximální nosnost až 720 kilogramů.

Základní motorizací by podle Motor1 měla být 1,4 litrová pohonná jednotka o výkonu 65 kW (88 k) s maximálním točivým momentem 123 N.m. Výkonnější alternativou by měl být 1,3 litrový motor o výkonu 81 kW s maximálním točivým momentem 139 N.m. Obě motorizace by pak měly být spojeny s pětistupňovým manuálem.

Výkon bude přenášen pouze na přední kola, ani tak by se ovšem novinka neměla ztratit ani na nezpevněných silnicích. Světlá výška totiž dosahuje 208 mm a přední nájezdový úhel má hodnotu 24°.

Základní cena Fiatu Strada by se měla na domácím brazilském trhu pohybovat v přepočtu okolo necelých 340.000 Kč. Zda se model po vzoru některých svých předchůdců dostane na další světové trhy, a které konkrétní to budou, bohužel nevíme. Již nyní se však mluví o expanzi na trh mexický, kde by strada mohla představovat základ nabídky značky RAM s označením RAM 700.

Související články

Témata
Avatar - Ja Prvni 123
10. 4. 2020 18:14
Re: Tohle bychom tu potřebovali
No, sorry, jako... ale z čeho soudíš, že to má být "laciná náhražka pick-upa"?
Co je teda opravdický pick-up?
A laciná znamená... všechno pod půl milionu?
;-)
Avatar - Ja Prvni 123
10. 4. 2020 18:12
Re: Celkově to vypadá velmi zajímavě...
To jsem asi nepochopil... jako blé auto nebo blé že se nechystá do Evropy?

Mně se docela líbí - i když nejsem "cílová skupina"...
Avatar - Ja Prvni 123
10. 4. 2020 18:09
Re: Celkově to vypadá velmi zajímavě...
A nevypovídá to náhodou spíš o tom, kam kráčí EU?
Když jinde to jde...
9. 4. 2020 07:48
Re: Celkově to vypadá velmi zajímavě...
tak to je teda bleeeeeeee :-(
9. 4. 2020 00:54
Re: Fiat
Proč překvapivě? Fiat většinou uměl udělat moc pěkná auta, až potom je často zhoršil nepovedenými facelifty... ;-\

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku