Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Fisker EMotion se začíná odhalovat v sériové podobě a již zná svou cenu

Ondřej Pavlůsek Ondřej Pavlůsek 8. 6. 2017 • 08:50
5
3
Fisker EMotion se začíná připravovat na oficiální premiéru své finální podoby. Ta se má odehrát ve druhé polovině letošního srpna, ale ještě předtím bude spuštěn příjem předběžných objednávek a již nyní byla zveřejněna cena.

Henrik Fisker před lety s hybridem Karma proti elektrické Tesle Model S prohrál. Zbankrotoval, práva na auto koupili Číňané a zakladatel Henrik Fisker měl co dělat, aby zachránil alespoň své jméno.

Na podzim loňského roku ovšem potvrdil, že se hodlá vrátit mezi výrobce automobilů s vlastním supervýkonným elektromobilem EMotion a následně za pomoci ilustrací odhalil i jeho podobu.

Na jaře letošního roku společnost Fisker Inc. uvedla, že v červnu letošního roku vyjede plně funkční prototyp a výroba nulté série bude zahájena v srpnu letošního roku. Podle tehdejších zpráv se pak první zákazníci mají svého vozu dočkat nejdříve v první polovině příštího roku.

Nyní Henrik Fisker se svou společností uvolnil další informace k modelu EMotion spolu s detailními záběry přídě i zadních partií, odhalujícími finální podobu produkčního provedení.

Nové informace se týkají především ceny a prodeje. Ta má startovat na částce 129.900 amerických dolarů (zhruba Kč). Předběžné objednávky na model EMotion začne společnost přijímat 30. června prostřednictvím webové stránky www.fiskerinc.com. Veřejnosti pak má být elektromobil ve své produkční podobě oficiálně plně odhalen 17. srpna letošního roku.

Fisker EMotion chce zaujmout zákazníky nejen výrazně sportovním designem, ale i technikou. Je postaven z hliníku a karbonu, měl by se rozjet na rychlost 260 km/h a na jedno nabití prý zvládne zhruba 640 km. Největším lákadlem však budou grafenové kapacitory namísto dnes obvyklých Li-Ion/Li-Pol akumulátorů.

Témata
9. 6. 2017 11:03
Re: Ta koruna teda jo posílila...
Já počkám až co na to Khárl. Je to přecejen spousta peněz a proto se poradím s odborníkem. Ale pozor, pokud nebude 65 smajlíků a odkaz s názvem diesel = jed, tak o tom ani nebudu uvažovat.
Avatar - Brumbal
8. 6. 2017 18:17
Trump ma galony za par susnu
A co rika Henrik Fisker na Tramovou smeteni ze stolu alternativniho pohonu?
8. 6. 2017 18:13
Ta koruna teda jo posílila...
Ta má startovat na částce 129.900 amerických dolarů (zhruba Kč). :-!
Hned beru dva, at si mají děcka s čím hrát, konečně pořádné auto na baterky!

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku