Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Ford důkladně odlehčil svůj supersport a představuje GT Carbon Series

Ondřej Pavlůsek Ondřej Pavlůsek 31. 10. 2018 • 02:39
11
2
Zobrazit náhledy (11)
Ford GT Carbon Series Ford GT Carbon Series Ford GT Carbon Series Ford GT Carbon Series Ford GT Carbon Series Ford GT Carbon Series
Ford uvádí na trh nejlehčí provedení modelu GT, s nímž se lze legálně vydat do běžného silničního provozu.

Ford GT Carbon Series je podle oficiálních materiálů automobilky nejlehčí ze všech homologovaných variant supersportu GT. A na rozdíl od závodního protějšku může po projížďce na závodním okruhu zamířit domů po vlastní ose.

Na snížení hmotnosti nové limitované edice modelu GT se podílejí inovace jako kola z uhlíkového kompozitu, titanový výfuk, titanové matice kol nebo odlehčený polykarbonátový kryt motoru s dodatečnými ventilačními otvory.

Konstruktéři zachovali komfortní prvky, což znamená, že v interiéru jsou i nadále klimatizaci, rádio a SYNC 3. Dalšímu odlehčování však padly za oběť držáky nápojů a odkládací schránka u sedadla na straně řidiče. Výsledkem všech provedených úprav je snížení hmotnosti o 18 kg oproti výchozímu modelu GT, u nějž automobilka uvádí suchou hmotnost 1385 kg.

Uhlíková vlákna jsou jasně patrná na dvou ozdobných pruzích, A-sloupcích a na spodních panelech karoserie. Z uhlíkového kompozitu jsou vyrobena rovněž kola, která mají lesklou povrchovou úpravu. V interiéru zapůsobí odhalený karbon svou matnou úpravou. Nachází se na prazích, ventilačních otvorech a středové konzole.

Na přání si zákazníci mohou zvolit kontrastní sadu krytů zpětných zrcátek, středového pruhu a brzdových třmenů ve stříbrném, oranžovém, červeném, nebo modrém odstínu. Carbon Series má také specifický vzor na sedadlech se stříbrnými švy, korespondující i s úpravou volantu. Další speciality této verze reprezentují galvanizovaná řadicí pádla a emblém na palubní desce.

Schválení zájemci mohou Ford GT Carbon Series již objednávat. Tento typ se bude vyrábět v tempu přibližně jeden vůz týdně.

Na vybraných trzích otevře Ford od 8. listopadu poslední kolo přijímání žádostí o pořízení Fordu GT. Všichni zájemci, včetně českých zákazníků, budou moci podávat žádosti na www.FordGT.com po dobu třiceti dní.

Související články

Témata
Avatar - CHerokee
31. 10. 2018 21:37
Re: ťažké uhlíkové vlákna
Zajímavé. Ale zase ford je opravdu krásné auto, McLaren vypadá jako UFO.
31. 10. 2018 20:24
ťažké uhlíkové vlákna
mclaren 720s je iná trieda, ale na porovnanie váži bez náplní 1283 kg, tiež obsahuje komfortné prvky a navyše má v8 namiesto V6, 100 kg v superšportoch je neuveriteľná hodnota

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku