Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Ford EcoSport se špatně prodává, evropská verze dozná lehkých změn

Jan Mička Jan Mička 21. 1. 2015 • 08:26
39
35
Zobrazit náhledy (39)
Ford EcoSport Ford EcoSport Ford EcoSport Ford EcoSport Ford EcoSport Ford EcoSport Ford EcoSport Ford EcoSport Ford EcoSport Ford EcoSport Ford EcoSport Ford EcoSport Ford EcoSport Ford EcoSport Ford EcoSport Ford EcoSport Ford EcoSport Ford EcoSport Ford EcoSport Ford EcoSport Ford EcoSport Ford EcoSport Ford EcoSport Ford EcoSport Ford EcoSport Ford EcoSport Ford EcoSport Ford EcoSport Ford EcoSport Ford EcoSport Ford EcoSport Ford EcoSport Ford EcoSport Ford EcoSport
Evropské uvedení Fordu EcoSport nesplnilo očekávání. S ohledem na slabší prodeje dostane lehký facelift.

Vozy SUV jsou v Evropě velmi oblíbené, což samozřejmě zaregistrovala řada značek. Mezi nimi je i Ford, který sice v Evropě nabízí model Kuga, ten je však ve srovnání s novou „městskou“ vlnou poměrně velký. Řešením měl být EcoSport, veřejnost jej však s otevřenou náručí nepřijala.

Na velkém rozmachu městských SUV se v posledních době založil například Renault Captur, Peugeot 2008 nebo Opel Mokka, konkurenční Ford EcoSport však potřebnou vlnu zájmu nevzbudil. O tomto faktu ostatně vypovídají prodejní výsledky - JATO Dynamics uvádí, že od dubna do listopadu loňského roku se pro EcoSport rozhodlo 11.275 zákazníků, což je ve srovnání s 149.701 kusy Renaultu Captur propastný rozdíl. Berme však v potaz, že je Captur v prodeji delší dobu pokrývá větší část evropského trhu. Ford EcoSport se totiž aktuálně prodává pouze ve Velké Británii, Německu, Francii, Španělsku, Itálii, Portugalsku, Švýcarsku a Irsku.

Ford EcoSport doznal před vstupem na evropský trh řady změn, především pak v oblasti pevnosti karoserie. To nicméně nestačilo, a proto v rámci další modernizace přijde o rezervní kolo na víku zavazadelníku (bude však dodáváno bez příplatku) a nové plasty v interiéru navodí více „fiestovskou“ atmosféru. Jak se novinky projeví na zájmu zákazníků, ukáže až čas.

Témata
Avatar - Aladeen
1. 3. 2015 13:07
Šanca tu je
Ak dostane masku alá Aston a cena klesne o pár tisíc...
Avatar - wakantanka
22. 1. 2015 20:40
Re: Eco
je proste očividné, že u Dustera hraje hlavnú rolu value for money, takže v približne rovnakej resp. o trochu vyššej cenovej hladine by mohol fungovať aj tento ecosport. A cena vyššia vzhľadom k tomu, že tej výbavy v tom forde máš predsa len o čosi viac.
22. 1. 2015 10:57
Re: Eco
Proč nad cenu Dustera. Ford EcoSport je určen pro rozvíjející se trhy a je to přímý konkurent Dustera. Jen Duster z Indie se do Evropy nevozí. Ecosport ano.
22. 1. 2015 10:50
Re: povedzme si to otvorene
No na poctivých techno argumentoch to moc postavené nemám to je fakt, ale myslím, že dizajn je najväčší problém, pretože nepredávať dobre v eu malý kros je dnes naozaj umenie. Cactus je otvorene testovaný v zmysle keď ho miluješ nerieš a predávať sa bude jak teplé rožky, ale je možné, že vzhľadom na pôvod a všetky ford súvislosti, bude problém ešte väčší (ako sa píše vyššie), tak potom to v eu skončí ešte skôr.
22. 1. 2015 10:29
Re: kazdy vedel, ze to nebude mit uspech
Přesně jsi to vystihl, nová generace Fordů už prostě není co bývaly jejich předchůdci. Ty auta hodně ztratily ze své fordovsko-evropské DNA, kvůli které je evropští řidiči milovali....

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud