Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Ford F-150: Pět hvězd od NHTSA

Ondřej Pavlůsek Ondřej Pavlůsek 18. 4. 2015
6
5
Zobrazit náhledy (6)
Ford F-150
Národní úřad pro bezpečnost silničního provozu (NHTSA) udělil aktuální generaci Fordu F-150 nejvyšší ocenění za výsledky, jichž dosáhl v nárazových testech.

NHTSA testovalo nový Ford F-150 s kabinou SuperCrew v rámci programu hodnocení nových automobilů a za dosažené výsledku mu udělilo plný počet pěti hvězd.

Předmětem čelního i bočního nárazového testu a také bočního nárazu na kůl byly pick-up s čtyřdveřovou kabinou modelového roku 2015, které dosáhly velmi dobrých výsledků díky konstrukci skeletu karoserie i bohaté výbavě standardních prvků pasivní bezpečnosti.

Ford k provedeným testům uvedl dodal, že aktuální generace F-150 je od základu zcela nově navrženým vozem, který své předchůdce překonává nejen v oblastí jízdních výkonů, ale rovněž i nabídkou aktivní a pasivní bezpečnosti.

Základem současného Fordu je sice i nadále tradiční konstrukce s žebřinovým rámem, ale bohatší využití vysokopevnostní oceli a nově též karoserie z hliníkových slitin přináší nižší hmotnost v kombinaci s vyšší tuhost, což potvrzují i výsledky testů NHTSA.

Vedle do detailu propracované konstrukce rámu a karoserie může posádka Fordu F-150 spoléhat na řadu asistenčních systémů, zvyšujících aktivní bezpečnost. Zatímco k prvkům pasivní bezpečnosti pak patří adaptivní sloupek řízení, dvoufázové čelní airbagy, boční a hlavové airbagy a rovněž airbagy v bezpečnostních pásech.

Nechybí ani pomocníci jako adaptivní tempomat, sledování mrtvého úhlu, varování před opuštěním jízdního pruhu nebo Curve Control, který přibrzděním kol usnadní průjezd zatáčkou.

Související články

Témata
Autorizovaný prodej Servis osobních aut Autobazary Pneuservisy Náhradní díly

Diskuse: Přidat názor

Avatar - Barrichello
Mazel
| 19. 4. 2015
Jestli nejkrasnejsi nevim, ale vypada docela pekne a ten hlinik mu jen prospel
Avatar - Lonestarstate
Mazel
| 19. 4. 2015
Jo, viděl sem ho už několikrát naživo a je to suverénně nejkrásnější full-size pick-up truck na trhu. :yes:
Mazel
| 19. 4. 2015
Uz se na nej tesim :-)
5 vs 7
| 18. 4. 2015
Pepku ty zas boduješ :yes:
Avatar - Karen_
5 vs 7
| 18. 4. 2015
5 by pro odpady šlo, ale Ladě Nivě jsem napsal 7

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerát Zobrazit nabídku