Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Ford Focus RS bude umět driftovat a dostane launch control

Michal Fokt Michal Fokt 7. 3. 2015 • 16:06
13
4
Zobrazit náhledy (13)
Ford Focus Ford Focus Ford Focus Ford Focus Ford Focus Ford Focus Ford Focus Ford Focus
Různé možnosti naladění nového Focusu RS umožní údajně kontrolované přetáčivé smyky. A při sprintovacích soutěžích zase přijde vhod asistent optimálního startu.

Ford již při představení prvního Focusu RS s pohonem všech kol naznačil, že u něj bude možné vyvolat kontrolovanou přetáčivost, nyní však vyplouvá na povrch, že na to RS bude mít dokonce speciální režim, jenž se bude aktivovat stiskem tlačítka. Elektronika v tomto případě bude upřednostňovat při dodávce točivého momentu zadní kola do té míry, že s FRS bude možné regulérně driftovat jako se zadokolkou.

Vyspělá elektronika tedy bude nabízet zjevně velmi široké možnosti nastavení, samozřejmostí bude pochopitelně též agresivní setup pro použití na okruzích a silný by Focus RS měl být také při time attacku nebo na sprintech, kde je klíčový bezchybný rozjezd. Ten autu zajistí zatím blíže nespecifikovaný systém launch control.

Ford však i nadále zůstává tajemný, co se specifikace týče, víme pouze, že jeho přeplňovaný čtyřválec 2,3 l bude mít výkon přes 320 k a točivý moment přes 430 N.m půjde na kola o rozměru 235/35 R 19, přičemž bude možné volit mezi UHP plášti a semislicky Michelin.

Témata
Avatar - white label
8. 3. 2015 17:39
Re: To zas bude mrtvých na zastávkách.
U zábavně orientovaného ostrého hh může být schopnost driftovat k nezaplacení..., na rozdíl třeba od rekordního času na NS u (nejmenované) předokolky. ;-)
8. 3. 2015 12:40
Re: To zas bude mrtvých na zastávkách.
To je dobre do diskuze >:D
7. 3. 2015 22:54
Re: To zas bude mrtvých na zastávkách.
Ano, vím to velmi dobře. Focus RS si koupí hodně lidí k blbnutí na okruhu (ano, i v ČR je takového vyžití dostatek) a tam driftování jednoznačně patří a nedotáčivá auta jsou k vzteku:) Tlachání o vrazích v luxusních BMW bych nechal na bulvár, tady jde o auta. A RS bude bomba!!! Těm, kdo tomu nerozumí, bych doporučil se zapojovat do jiných diskusí, kde mají pevnější půdu pod nohama.
7. 3. 2015 16:54
To zas bude mrtvých na zastávkách.
Nevíte prosím někdo, k čemu je to "driftování" dobré ? A co Fokt, umí driftovat ?