Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Ford Mustang Dark Horse od Hennessey má přes 850 koní i vlastní záruku

Lukáš Volšický
Diskuze (6)

Tuneři amerik z Texasu se podívali na zoubek novému Fordu Mustang Dark Horse. Díky kompresoru i dalším vylepšením má přes 850 koní a na stovku vystřeli rychlostí blesku.

Hennessey je jedním z nejvýznamnějších tunerů amerických bouráků, co si nenechá uniknout žádnou příležitost při zvětšování koňských stád. V Americe i Evropě se už konečně prodává nejnovější pokračování úspěšného Fordu Mustang a tuneři z Texasu oficiálně představují novou sadu vylepšení pro zatím vrcholnou tovární specifikaci Dark Horse. Odteď umí vyvinout přes 850 koní.

Nejnovější tuning pro Mustang od Hennessey se oficiálně jmenuje H850 a udělá z osmiválcového Mustangu Dark Horse surovou bestii s potenciálem akcelerovat z 0 na 96 km/h za 3,2 sekundy! Hennessey uvádí, že původně atmosférický pětilitrový vidlicový osmiválec Coyote nově vybavil výkonným kompresorem, pokročilejším sacím potrubím, vylepšeným palivovým systémem i specifickým softwarem řídicí jednotky.

Výsledkem je 634 kW (862 koní) a 880 newtonmetrů! Hennessey odhaluje, že sílu motoru zvýšil o 261 kW (355 koní) a 314 newtonmetrů z továrních 373 kW (507 koní) a 566 newtonmetrů, s nimiž se Dark Horse prodává na domácím americkém trhu. Ve výsledku si při sprintu z nuly na necelou stovku tak nejvíce řidičská verze továrního Mustangu přilepšila o půl vteřiny z původního času 3,7 sekundy.

Video se připravuje ...

Hennessey nejnovější úpravu prodává i se speciální zárukou na 3 roky nebo 36.000 mil, což v přepočtu je necelých 58 tisíc kilometrů. Během nich výrazně výkonnější Dark Horse nepochybně spálí až nespočet párů zadních pneumatik. Velkou zajímavostí pak je, že s nejnovějším tuningem umí Hennessey zastínit i extrémní Mustang GTD s maximálním výkonem přes 800 koní.

Jediným zatím neznámým údajem však je oficiální cena tuningového paketu. V Česku se továrně vylepšený Ford Mustang Dark Horse prodává od 1.871.900 Kč, zatímco standardní osmiválcová verze GT startuje se základní cenou 1.591.900 Kč. Evropský Dark Horse je navíc slabší než ten americký, protože má jen 334 kW (453 koní). Je dostupný se šestistupňovým manuálem, nebo desetistupňovým automatem.

Lukáš Volšický
Diskuze (6)

Doporučujeme

Avatar - Dinar
24. 5. 2024 12:38
Re: Kdo potřebuje EV
Rodinná auta s takovou akcelerací se běžně nedělají, důvodem je, že je nikdo nepotřebuje, poptávka je minimální, přesto tu vždycky, byť okrajově, byly, emka, amgéčka, eresa, ale je to opravdu okraj nabídky, protože u rodinných aut je poptávka po výkonech supersportu minimální. Proto je také celkem k ničemu EV s 800 koni v rodinném balení, a tím pádem i argumentace něčím takovým. Nejostřejší varianta sportovního kupé se zrychlením 3,5 na sto určitě dává výrazně větší smysl, než pětidvéřové, pětimetrové, třítunové rodinné EV se stejným zrychlením.
24. 5. 2024 10:38
Re: Kdo potřebuje EV
Ten kdo chce jezdit s menšími náklady. Dojezd u těchto benzínových aut je taky do 400km. Jen se natankují rychleji....
Ale náklady na olej brzdy atd...buď u EV nejsou nebo jsou řádově nižší.

Zmíněný Charger nebo Cadilac....cenově vyjde na stejno...ale prostě jde o možnost výběru..

Btw sám mám Mustanga Mach 1....ale EV nezatracuju.
Avatar - Barrichello
24. 5. 2024 09:33
Re: Kdo potřebuje EV
můžeš si koupit i 4 dvéřový sedan :-) Charger Hellcat umí podobné výkony nebo Cadillac CT5-V s V8
24. 5. 2024 06:48
Re: Kdo potřebuje EV
Trochu rozdil je v tom, ze v EV takto akceleruje rodinne auto, ne neprakticke dvoudverove kupatko.
Avatar - Barrichello
23. 5. 2024 13:00
Kdo potřebuje EV
ve světle těchto výkonnů a jízdních parametrů :-)