Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Ford Mustang R-Spec dostal přeplňovaný osmiválec. Nás se však netýká

Ondřej Pavlůsek Ondřej Pavlůsek 11. 10. 2019 • 10:54
38
4
Zobrazit náhledy (38)
Ford Mustang R-Spec Ford Mustang R-Spec Ford Mustang R-Spec Ford Mustang R-Spec Ford Mustang R-Spec Ford Mustang R-Spec Ford Mustang R-Spec Ford Mustang R-Spec Ford Mustang R-Spec Ford Mustang R-Spec Ford Mustang R-Spec Ford Mustang R-Spec Ford Mustang R-Spec Ford Mustang R-Spec Ford Mustang R-Spec Ford Mustang R-Spec Ford Mustang R-Spec Ford Mustang R-Spec Ford Mustang R-Spec Ford Mustang R-Spec Ford Mustang R-Spec Ford Mustang R-Spec Ford Mustang R-Spec Ford Mustang R-Spec Ford Mustang R-Spec Ford Mustang R-Spec Ford Mustang R-Spec Ford Mustang R-Spec Ford Mustang R-Spec Ford Mustang R-Spec Ford Mustang R-Spec Ford Mustang R-Spec Ford Mustang R-Spec

Ford Australia se spojil s Herrod Performance, největším distributorem Ford Performance Parts mimo Severní Ameriku a výsledkem je pěkně přiostřený Ford Mustang R-Spec.

Ford svým zákazníkům v Austrálii nabízí Mustang pouze s přeplňovaným čtyřválcem EcoBoost a atmosférickým pětilitrovým osmiválcem v provedení GT, ale verze Shelby GT350 či dokonce GT500 zde oficiální nabídce stejně jako v Evropě nefigurují.

Australské zastoupení značky Ford má ovšem pochopení pro zákazníky, toužící po ostřejším provedení aktuálního vydání modelu Mustang a ve spolupráci s Herrod Performace jim nabízí vlastní provedení R-Spec, jehož základem je standardní Mustang GT.

Pod kapotou australské speciality se díky tomu ukrývá pětilitrový vidlicový osmiválec, který je osazen kompresorem TVS 2650 z produkce severoamerické společnosti Roush a roztáčí zadní kola prostřednictvím šestistupňové manuální převodovky. Ford Australia výkon takto upraveného motoru neuvádí, ale neoficiální zdroje uvádí výkon přes 515 kW (700 k), což potvrzuje pohled do nabídky úprav modelu Mustang u společnosti Roush.

 Na výrazné navýšení výkonu oproti výchozímu modelu GT pak navazuje přepracovaný podvozek s novými pružinami a nastavením aktivního odpružení MagneRide. Kontakt se zemským povrchem zajišťují 19palcová kola z nabídky Ford Performance obutá do pneumatik Michelin Pilot Sport 4S. Pozornost si pak zaslouží i aktivní výfukový systém Herrod Performance s režimy Quiet, Normal, Sport a Race Track.

Změnám provedeným v oblasti pohonné jednotky a podvozku tak svým pojetím odpovídají i úpravy vzhledu, kde vedle aerodynamických prvků zaujmou i kombinace výrazných odstínů laku karoserie s černými pruhy. Interiér se mimo jiné pyšní prémiovým audio systémem B&O a samozřejmě i sportovními sedadly. Ford Australia pak uvádí, že produkce modelu Mustang R-Spec pro modelový rok 2020 bude striktně omezena na 500 exemplářů.

Související články

Témata
15. 10. 2019 08:55
Re: A co 750ps? :)
Kluci z Unitesty teď udělali "papiňák" s obr šnekem (turbem) a směřují k 850HP.

https://www.facebook.com/…162455651420002/

Tu úpravu na 750HP mají oficiálně homologovanou. Tedy by byli fajn kdyby redakce udělala i článek o domácích, kteří staví stejná a ba i lepší auta než úpravce od protinožců.
15. 10. 2019 08:53
Re: A co 750ps? :)
Kluci z Unitesty teď udělali "papiňák" s obr šnekem (turbem) a směřují k 850HP.

https://www.facebook.com/…162455651420002/
11. 10. 2019 14:31
A co 750ps? :)
U nás jsou také úpravci, stačí sledovat a ne slepě přejímat ze zahraničí :)

https://www.spiritcars.cz/…ps-bl-v--01.html

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud