Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Ford odhaluje moderní techniku nového S-Maxu

David Bureš David Bureš 24. 3. 2015 • 22:07
14
65
Zobrazit náhledy (14)
Ford S-Max Ford S-Max Ford S-Max Ford S-Max Ford S-Max Ford S-Max Ford S-Max Ford S-Max Ford S-Max
Nové sedmimístné MPV bude nabízeno i s pohonem všech kol. Specialitou bude inteligentní omezovač rychlosti.

Nová generace velkého MPV Ford S-Max se představila již na pařížském autosalonu loni na podzim. Na český trh však automobil ještě nevstoupil, před zahájením jeho prodeje automobilka připomíná některé jeho detaily.

Nabídka motorů nového S-Maxu bude zahrnovat čtyři přeplňované jednotky. Zážehové zastoupí 1.5 EcoBoost (118 kW) a 2.0 EcoBoost (177 kW). Patnáctistovka bude spolupracovat manuálem, dvoulitr bude nabídnut se šestistupňovým automatem.

Z turbodieselů budou nabídnuty dva dvoulitry. Motor 2.0 TDCi bude k dispozici ve třech výkonových variantách s 88 kW, 110 kW a 132 kW, které budou spolupracovat se šestistupňovým manuálem. Vznětovým vrcholem bude 2.0 TDCi biturbo o výkonu 154 kW a točivém momentu 450 N.m, který bude nabízen se šestistupňovou dvouspojkovou převodovkou.

Dvě silnější varianty 2.0 TDCi (se 110 kW a 132 kW) bude možné objednat i s pohonem všech kol, který zatím pro S-Max dostupný nebyl. Systém iAWD umí v případě potřeby během pouhých 100 milisekund poslat až všechen točivý moment jen na zadní kola.

Druhá generace S-Maxu bude dostupná s více než 20 novými technickými prvky. Úplnými novinkami v nabídce Fordu jsou inteligentní omezovač rychlosti, nová generace variabilního posilovače řízení nebo dálkové světlomety, které nebudou oslňovat protijedoucí řidiče. Aktivní parkovací asistent nově zvládne i příčné parkování.

Intelligent Speed Limiter používá data systému sledování dopravních značek a případně i data z navigace o omezené rychlosti. Na základě těchto informací umí udržet povolenou rychlost, a to až v toleranci 8 km/h. Systém vůz nebrzdí pomocí brzdového systému, ale regulací točivého momentu pomocí snížení dodávek paliva.

Dálkové světlomety Glare-Free Highbeam pak nemají oslňovat protijedoucí řidiče díky žaluziím, které zakryjí specifickou část světlometů. Systém spolupracující s dynamickými diodovými a adaptivními světlomety umí pomocí kamery rozeznat vozidla až na vzdálenost 800 metrů. Samotná adaptivní světla mění sklon a intenzitu osvětlení ze sedmi nastavení, a to na základě rychlosti, venkovního světla, úhlu natočení volantu nebo odstupu od vozidla vpředu.

Související články

Témata
25. 3. 2015 13:41
Re: Paráda
Mám pro tebe dobrou zprávu, nový S-Max bude mít možnost rezervy - https://www.youtube.com/watch?v=VfjnNMvQ… (čas kolem 26:45)
Avatar - DoubleSix
25. 3. 2015 09:46
Zklamání
Tajně jsem doufal, že Ford u S-Maxu nabídne pohon 4x4 také s benzínovým motorem 2.0 Ecoboost. Bohužel jsem se nedočkal. Takže nejžhavější kandidát na následující auto vypadl ještě před svým uvedením na trh. Ach jo.
Já chápu, že v EU takových zákazníků jako já asi moc nebude.
Avatar - Emel
25. 3. 2015 08:51
Re: Sláva Fordu
:yes:
Držím palce (Fordu).
Avatar - Dinar
25. 3. 2015 08:07
Re: Sláva Fordu
Jsem docela zvědav, jak si nový s-max, jako mpv klasik povede proti espace, resp. naopak, jak s to s tím crossoverovým pojetím espace zvládne právě proti s-maxu, který evidentně posílil obě silné stránky, jak mpvitost (je větší), tak řidičskou stránku (motorizace nedegradují auto čistě na úroveň přesunovadla).
Avatar - Jaros71
25. 3. 2015 00:24
Re: Paráda
AUTO VYPADÁ ZAJÍMAVĚ , POKUD BUDE MÍT KONEČNĚ REZERVU , BUDE TO OK.
;-)
Na ceny jsem také moc zvědavý..
Články odjinud