Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Ford představuje nové SUV Territory. Je to přeznačkovaný Číňan

David Bureš David Bureš 10. 8. 2018 • 11:42
11
6
Zobrazit náhledy (11)
JMC Yusheng S330 JMC Yusheng S330 JMC Yusheng S330 JMC Yusheng S330 JMC Yusheng S330 JMC Yusheng S330
Nové SUV modrého oválu nabídne výběr mezi konvenční benzinovou variantou, hybridem a plug-in hybridem.

Neutuchající zájem o SUV znamená, že automobilky neustále rozšiřují nabídku těchto modelů. Platí to i pro Ford, který na domácím americkém trhu hodlá zcela skončit se sedany a nabídnout místo nich SUV a crossovery. S expanzí nabídky takových modelů ale počítá i jinde ve světě, důkazem je v tomto ohledu Ford Territory.

Ford Territory je v tuto chvíli určen výhradně pro důležitý čínský trh, přičemž firma se jej rozhodla přizpůsobit tamější klientele neobvyklou cestou. Středně velké SUV vzniklo ve spolupráci s čínskou automobilkou JMC (Jiangling Motors Corporation), přičemž nejde původně o dílo Fordu, ale právě JMC. Ve skutečnosti jde jen o přeznačkovanou verzi SUV JMC Yusheng S330 se svébytnou přídí a interiérem, se znaky modrého oválu.

Pokračuje tak trend, kdy zavedení výrobci v nejlidnatější zemi světa začínají prodávat auta s technikou čínských značek. Volkswagen Group nedávno představil v Číně malé elektrické SUV nově založené značky Sol, které je ve skutečnosti přeznačkovanou variantou modelu JAC iEV7S.

„Territory je pro Ford v Číně průlom, pokud jde o naši schopnost úspěšně konkurovat čínským výrobcům pro miliony zákazníků, které dosud neoslovujeme. Territory je klíčem k tomu, jak budeme v Číně růst. Přivážíme ho na trh rychle, s vysokou kvalitou a nízkou cenou,“ vysvětluje příchod novinky na trh prezident asijsko-pacifického zastoupení Fordu Peter Fleet.

Automobil bude nabízen ve třech variantách. Vedle konvenční benzinové verze přijede také jako plug-in hybrid s možností jezdit čistě na elektřinu a jako mild hybrid s 48V palubním systémem a schopným jezdit v Millerově cyklu.

Territory se na čínském trhu začne prodávat na začátku roku 2019, vyrábět se bude přímo v továrně Xiaolan automobilky JMC, která splňuje globální standardy Fordu. Vůz si americká značka otestovala nejen v testovacím centru v čínském Nankingu, ale také ve středisku v australském Melbourne. Speciálně upravovala třeba naladění podvozku, podle tradic značky. Název je pak shodný s SUV vyráběným mezi lety 2006 až 2014 v Austrálii.

Automobil je součástí plánů značky na rozvoj v Číně. Do roku 2025 chce Ford na čínský trh uvést na 50 nových vozidel. V současnosti tam Territory bude šestým SUV Fordu, po modelech EcoSport, Kuga, Edge, Explorer a Everest.

Související články

Témata
Autorizovaný prodej Servis osobních aut Autobazary Pneuservisy Náhradní díly

Diskuse: Přidat názor

Kia Sorento
| 12. 8. 2018
V prvni chvílí jsem myslel, že jde o Kii Sorento předchozí generace
Strategie
| 11. 8. 2018
... Nad kterou zůstává rozum stát. Myslet si, že tradiční kategorie se neprodávají, protože všichni chtějí SUV.... Mondeo se neprodává, protože proti passatu a dalším nemá co nabídnout a bylo zastaralé už když bylo nové. Fiesta je absurdně drahá a nijak extra prémiová. Focus.. Na to je potřeba počkat, ale design je podle mě prapodivný a celkově auto v golf třídě nenabízí nic extra. Galaxy, S Max a i C max byly dobrý auta, zejména když konkurence tyhle segmenty opustila. Ford je neměl zrušit, ale vypiplat a svést se na skoro-monopolu. Ford už SUV má, kromě dnes už zastaralé Kugy.... Eco Sport : Recyklát z Asie, kde možná nějaké peníze kdysi vydělal, ale face-lift a zejména v Evropě už je spíš vtip. Edge je strašně drahý na možnosti Fordu a na to nabízí. Nevím, podle mě by si Ford měl ujasnit které modely jsou pro něj klíčové a dotáhnout je do konkurenceschopné podoby. (předešlé Mondeo I Fiesta byly bestsellery, takže to jde, ne že ne)
Avatar - WinDiesel
Nad praktikami Fordu se chce jednomu blejt ...
| 10. 8. 2018
Ještě by to Trumpovi mohli vozit do USA. To by bylo radosti.
Další čínský plagiát
| 10. 8. 2018
....ach jo.....
Avatar - Hittman
Umi
| 10. 8. 2018
dnes někdo něco svojeho originálního, aby s tím uspěl, a nebo za pár let tu budou jen dva modely s různými značkami na kapotě? Za chvíli nebude z čeho vybírat..

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerát Zobrazit nabídku