Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Ford se chystá zachraňovat životy pomocí odvětrávaných sedadel

Ondřej Mára Ondřej Mára 25. 3. 2020 • 17:59
23
Zobrazit náhledy (23)
Ford se chystá zachraňovat životy pomocí odvětrávaných sedadel Ford se chystá zachraňovat životy pomocí odvětrávaných sedadel Ford se chystá zachraňovat životy pomocí odvětrávaných sedadel Ford se chystá zachraňovat životy pomocí odvětrávaných sedadel Ford se chystá zachraňovat životy pomocí odvětrávaných sedadel Ford se chystá zachraňovat životy pomocí odvětrávaných sedadel Ford F-150 Ford F-150 Ford F-150 Ford F-150 Ford F-150 Ford F-150 Ford F-150 Ford F-150 Ford F-150 Ford F-150 Ford F-150 Ford F-150

Aktuální nedostatek ochranných pomůcek a nemocničního vybavení naučil improvizovat nejen domácnosti, ale také velké automobilky.

Zatímco v Česku se kvůli nedostatku roušek a respirátorů začalo ve velkém šít, v USA se ve velkém mění produkce automobilek. A zatímco General Motors již v minulém týdnu ohlásilo spolupráci se společností Ventec, se kterou chce vyrábět nedostatkové plicní ventilátory pro nemocnice, včera se ozval druhý americký gigant – automobilka Ford.

Ta oznámila spolupráci se společnostmi 3M a General Electric, se kterými chce kromě nemocničního vybavení vyrábět i ochranné prostředky pro nemocniční personál. A aby vývoj nových produktů netrval moc dlouho, rozhodl se Ford využít maximum stávajících komponent. Včetně ventilátorů do odvětrávaných sedadel pick-upu Ford F-150.

Malé větráčky a další komponenty ze systému odvětrávaných sedadel, které výrazně zvyšují komfort při jízdě v parných letních dnech, mohou být využity nejen pro plicní ventilaci, ale také pro výrobu speciálních ochranných masek pro nemocniční personál. Nebavíme se přitom o jednoduchých rouškách, ale celoobličejových maskách.

Využití ventilátorů v těchto maskách bude možné také díky schopnosti automobilky využívat 3D tisk k výrobě velkého množství nových komponent, na jejichž návrhu už pracují techničtí specialisté Fordu. Fotografie nákresů a prvních prototypů už se navíc objevují na sociálních sítích.

Celoobličejová dýchací maska s ventilátorem by měla být napájena pomocí obyčejné nabíjecí baterie pro akumulátorové nářadí, která vydrží až osm hodin na jedno nabití. O filtraci vzduchu se pak postarají speciální HEPA filtry, které dodá společnost 3M.

Automobilka v současnosti vymýšlí, jak zavést výrobu respirátorů ve svém michiganském závodu, ve kterém by tak mohla alespoň částečně obnovit provoz a současně navýšit stávající výrobu ochranných pomůcek 3M až na desetinásobek, jak uvádí web The Drive.

Související články

Témata

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud