Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Frankfurt živě: Mercedes-Benz SLS AMG – První dojmy

22. 9. 2009 • 15:00
106
14
Zobrazit náhledy (106)
Mercedes-Benz SLS Mercedes-Benz SLS Mercedes-Benz SLS Mercedes-Benz SLS Mercedes-Benz SLS Mercedes-Benz SLS Mercedes-Benz SLS Mercedes-Benz SLS Mercedes-Benz SLS Mercedes-Benz SLS Mercedes-Benz SLS Mercedes-Benz SLS Mercedes-Benz SLS Mercedes-Benz SLS Mercedes-Benz SLS Mercedes-Benz SLS Mercedes-Benz SLS Mercedes-Benz SLS Mercedes-Benz SLS Mercedes-Benz SLS Mercedes-Benz SLS Mercedes-Benz SLS Mercedes-Benz SLS Mercedes-Benz SLS Mercedes-Benz SLS Mercedes-Benz SLS Mercedes-Benz SLS Mercedes-Benz SLS Mercedes-Benz SLS Mercedes-Benz SLS Mercedes-Benz SLS Mercedes-Benz SLS Mercedes-Benz SLS Mercedes-Benz SLS Mercedes-Benz SLS Mercedes-Benz SLS Mercedes-Benz SLS Mercedes-Benz SLS Mercedes-Benz SLS Mercedes-Benz SLS Mercedes-Benz SLS Mercedes-Benz SLS Mercedes-Benz SLS Mercedes-Benz SLS Mercedes-Benz SLS Mercedes-Benz SLS Mercedes-Benz SLS Mercedes-Benz SLS Mercedes-Benz SLS Mercedes-Benz SLS Mercedes-Benz SLS Mercedes-Benz SLS Mercedes-Benz SLS Mercedes-Benz SLS Mercedes-Benz SLS Mercedes-Benz SLS Mercedes-Benz SLS Mercedes-Benz SLS Mercedes-Benz SLS Mercedes-Benz SLS Mercedes-Benz SLS Mercedes-Benz SLS Mercedes-Benz SLS Mercedes-Benz SLS Mercedes-Benz SLS Mercedes-Benz SLS Mercedes-Benz SLS Mercedes-Benz SLS Mercedes-Benz SLS Mercedes-Benz SLS Mercedes-Benz SLS Mercedes-Benz SLS Mercedes-Benz SLS Mercedes-Benz SLS Mercedes-Benz SLS Mercedes-Benz SLS Mercedes-Benz SLS Mercedes-Benz SLS Mercedes-Benz SLS Mercedes-Benz SLS Mercedes-Benz SLS Mercedes-Benz SLS Mercedes-Benz SLS Mercedes-Benz SLS Mercedes-Benz SLS Mercedes-Benz SLS Mercedes-Benz SLS Mercedes-Benz SLS Mercedes-Benz SLS Mercedes-Benz SLS Mercedes-Benz SLS Mercedes-Benz SLS Mercedes-Benz SLS Mercedes-Benz SLS Mercedes-Benz SLS Mercedes-Benz SLS Mercedes-Benz SLS Mercedes-Benz SLS Mercedes-Benz SLS Mercedes-Benz SLS Mercedes-Benz SLS
Nový Mercedes-Benz SLS má za úkol etablovat stuttgartskou automobilku mezi moderními výrobci sportovních aut. Pomoci tomu má atraktivní retro design výrazně inspirovaný slavným 300 SL „Gullwing“.

Nové SLS je své předloze z 50tých let nápadně podobné ze všech stran. Masku chladiče jako by designéři rovnou převzali z 300 SL, stejný původ mají i nahoru výklopné boční dveře, které se staly charakteristickým znakem Gullwingu, a krátká zaoblená záď. Boky a kapota se naopak podobají předchozímu SLR.

Způsob otvírání dveří naznačuje umístění kliky dole uprostřed. Dveře se vyklopí vysoko nahoru, nastupování je tak snadné, ulehčuje ho i vpředu snížený práh. K jejich zavření je potřeba zatáhnout za madlo a překonat odpor plynových vzpěr. Interiér se také nese v duchu retro. Sedí se téměř na podlaze, jak se na sportovní auto sluší, s tím kontrastuje vysoko umístěná spodní hrana oken.

Palubní deska je směrem dolů skloněná, dává tak vzpomenout na klasická americká auta. Pracoviště řidiče je jednoduché a přehledné, přístrojovému štítu dominují dva hluboko zapuštěné sportovní budíky. Nízkému posazu odpovídá také nízko umístěná loketní opěrka ve dveřích – kvůli vysokému prahu je blízko spodního okraje dveří. Při vystupování pak stačí zatáhnout za standardně umístěnou kličku, dveře se na vzpěrách samy vyklopí.

Popravdě musím přiznat, že opouštět tenhle interiér se mi opravdu vůbec nechtělo. Mercedes prostě použil to nejlepší ze své historie, aby se stal hvězdou současnosti a zatím to takto staticky vypadá, že se mu to bezezbytku podařilo.

Více o Mercedesu SLS AMG na Auto.cz
Mercedes-Benz SLS AMG: Křídla dává i Mercedes (velká fotogalerie)
Mercedes-Benz SLS AMG: Technika okřídleného kupé pod lupou

Témata
23. 9. 2009 13:27
Re: nelíbí
Me se na tom libi jen interier. Pravda i ten ma hrubku v ergonomii: vsimli jste si toho zamku v prohlubni dveri? Ten bude luxusne spinit kalhoty pri vystupovani... jinak zvenku to vypada trochu jako "anglicak" - nevim jak me to napadlo, ale proste to tak citim... Retro odkaz je jasne patrny, ale to je vsechno. V ramci nemecka je neprekonanou retro kraskou Z8 :-!
23. 9. 2009 09:24
Re: SLASTNÉ
Souhlas s tim vyvojem v posledni dobe - rekkl bych, ze cele to zacalo predstavenim soucasne generace S Class, ktere k dokonalosti snad nic nechybi ;-)
Avatar - Hammunasakra
22. 9. 2009 22:51
Re: nelíbí
Naživo je to ale docela PĚKNÉ auto a hlavně je konstrukčně (a moc) POVEDENÉ!
PS: Uvidíme jak bude jezdit, ale zatím působí hodně Hodně HODNĚ dobře :yes: ;-)
22. 9. 2009 22:34
Re: nelíbí
Máš pravdu. Taky mi přijde čumák pěkný (dokonce bych řekl, že je to něco úžasného), ale zadek se mě vůbec nelíbí. Já v tom vidím Mazdu MX5.
Interiér je ale přepychový.
22. 9. 2009 22:33
SLASTNÉ
O tomhle se snad ani nedá psát. Lépe řečeno dá, ale chtělo by to dostat před tím nobelovku za literaturu. Absolutní, absolutní auto své kategorie.

P.S. Doufám registrujete, jak ve svých časově posledních počinech (C-klasse, E-klasse, GLK, coupE, SLS) Mercedes-Benz rychlostí světla utíká své konkurenci? Konkurenci... ona vlastně ani žádná není. Je jenom Mercedes-Benz.

BRAVO BRAVO BRAVO :yes: :yes:

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud