Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

GM připustil možnost ochrany před věřiteli, auditoři zpochybnili životaschopnost koncernu

Dan Vořechovský Dan Vořechovský 5. 3. 2009 • 05:55
34
Americký koncern General Motors ve výroční zprávě uvedl, že možná bude muset požádat o ochranu před věřiteli. Auditoři současně s tím vyjádřili pochybnosti o životaschopnosti koncernu.

Auditoři amerického koncernu General Motors dnes oficiálně vyjádřili výrazné pochybnosti o schopnosti automobilky pokračovat v podnikání. Samotný General Motors přiznal, že možná bude muset požádat o ochranu před věřiteli, aby byl schopen provést rozsáhlý restrukturalizační plán. Ochrana před věřiteli znamená moratorium na splácení závazků a je poslední šancí, jak zabránit úpadku. GM se však tomuto kroku chce vyhnout, protože by to vyděsilo zákazníky.

General Motors již od amerického státu obdržel pomoc ve výši 13,4 miliardy, celkem však žádá 30 miliard dolarů, protože původní pomoc není dostatečná. Kumulovaná ztráta koncernu za poslední tři roky dosáhla již 82 miliard dolarů. General Motors musí v rámci smlouvy s americkou vládou o poskytnutí pomoci do konce března předložit smlouvy, kterými dlužníci a odbory stvrdí svůj souhlas s ústupky, které po nich koncern v rámci plánu restrukturalizace požaduje.

Podle General Motors závisí jeho budoucnost na úspěchu restrukturalizačního plánu. Pokud se něco nezdaří, bude muset společnost vyhlásit úpadek, jak ve výroční zprávě koncern uvádí. GM dále ve výroční zprávě uvádí, že je vysoce závislý na objemech prodeje a doplatil tak na aktuální krizi na automobilovém trhu. Není přitom vůbec jasné, zda se trh zotaví nebo zda bude pokles pokračovat.

Související články

Témata
7. 3. 2009 18:33
Re: Jaký má asi veverka obecná názor na globální krizi?
btw. před chvílí byl na kabel1 FRS2 - projížděl trasu Rally Monte Carlo - no DOST ZAJÍMAVÝ, zavěšení funguje a zvuk je jak V8 :-) :yes:
7. 3. 2009 17:40
Re: Jaký má asi veverka obecná názor na globální krizi?
Presne ;-)
7. 3. 2009 17:38
Re: Jaký má asi veverka obecná názor na globální krizi?
angličané a u těch jak známo se prodávají Fordy nikoli z ameriky ale z Německa.... Ne

u Anglicanu jako po cele EU se prodavaji Fordy made in Europe. (vyroba v UK, DE, BE, FR, SP, RU, RO, TU.) [odkaz]

Ford in Europe ma i US know how!!!!
6. 3. 2009 20:32
Re: Jaký má asi veverka obecná názor na globální krizi?
nerad bych se zde pouštěl do takovýchto diskusí. možná jsem se zmýlil, možná jste se zmýlil vy. Myslím že na globální finanční krizi bych mohl mít názor i jako veverka obecná, jelikož mám před jménem Mgr. získaný za obor ekonomie a management. Myslím, že těch šest let jsem se přeci jen něco o ekonomii naučil. Možná nejsem zběhlý ve statistikách JDPower jako vy. Nejsem každý den nalepený na obrazovce a nesleduji s nadšením, jaké auto je jak spolehlivé. Nicméně nechápu, jaké jasné argumenty pro vaše názory jste ředložil vy.
6. 3. 2009 17:56
Re: Egi, další čtenář Vlasty
Ano, a to je přesně to, proč na diskuze radši většinou nepřispívám. Někteří lidé prostě nejsou schopni pochopit, že diskuze je od toho aby se diskutovalo a přednášely se různé názory. Vždy se ale najde nějaký agresivní člověk, který není schopen pochopit, že různí lidé mohou mít na dané téma jiný názor než on. V tu chvíli se pro něj tito lidé stávají nedouky, levičáky, pravičáky, vyhulenci a tak dále. Všechny příspěvky před yaroukh-em se mnou nesouhlasily a podaly argumenty proč. O tom je ona diskuze. Yaroukh sice podal také argumenty, což považuji za správné - jestliže něco kritizuji, musím podat protinávrh - ale ty nesmyslné urážky si mohl ušetřit. :-(
Články odjinud