Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Harley-Davidson překvapil s XR 1200 Prototype

Roman Daněk Roman Daněk 13. 10. 2006 • 09:52
5
6
Známý výrobce motocyklů z Milwaukee, Harley-Davidson, si na výstavu Intermot připravil skutečnou lahůdku: sportovního naháče XR 1200. Sice prohlašují, že se jedná o koncept, ale všichni se těší a doufají v sériovou výrobu.

Novinka v řadách Harley-Davidson představuje další převrat, podobný tomu, kdy se na scéně objevil model V-Rod. Motocykl XR 1200 se vzdáleně opírá o legendární XR 750, se kterými se v osmdesátých letech 20. století jezdily závody "dirt track", americká obdoba ploché dráhy.

Harley-Davidson XR 1200 Prototype má slušivý sportovní kabátek. Klasický kulatý přední světlomet je usazen v obrácené vidlici o průměru 43 mm od firmy Showa. Rebelský vzhled podtrhuje malé sportovní sedlo, disky z lehkých slitin a masivní chromované výfukové svody s dvojitou koncovkou. Brzdový systém dodala firma Nissin, vpředu jsou dva velké kotouče s čtyřpístkovými třmeny, vzadu je jeden menší kotouč.

Motorka je poháněna vzduchem chlazeným vidlicovým dvouválcem o objemu 1200 cm3. Agregát by měl mít elektronicky řízenou proměnnou délku sání, přímé vstřikování paliva a další moderní technologie. Díky těmto prvkům bude výkon někde okolo 62,5-66 kW (85-90 k). Síla motoru se bude přenášet přes ozubený řemen na zadní kolo, adhezi s povrchem zajistí sportovní pneumatiky Dunlop o rozměrech 120/70 R18 vpředu a 180/55 R17 vzadu.

Viceprezident evropské divize společnosti Harley-Davidson, John Russell, médiím řekl: "Prodej motocyklů a popularita společnosti Harley-Davidson v Evropě neustále roste. Na výstavě Intermot a dalších významnějších evropský motosalonech budeme pečlivě hodnotit reakce médií, široké veřejnosti a potencionálních zákazníků. Jestli bude model XR 1200 kladně ohodnocen, doufám, že by se sériová podoba mohla na trhu objevit už během jara 2007."

Témata
Autorizovaný prodej Servis osobních aut Autobazary Pneuservisy Náhradní díly
Avatar - King
13. 10. 2006 19:57
Re: Harley-Davidson
No já nevím, pánové - co je na tom k líbení? Já si nemohu pomoct, ale nevidět logo, tak by to mohl být jeden z těch úchvatných strojů z číny. Velmi nudný, nenápaditý a konzervativní, porovnejte třeba s Hondou CB1300. Navíc vzduchem chlazený motor je sice frajeřina, ale zdá se mi krapet out of date... Popravdě, HD by měl dělat výhradně choppery...

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerát Zobrazit nabídku