Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Harley-Davidson zvažuje sdílení a pronájem elektrických skútrů a motorek

Ondřej Pavlůsek Ondřej Pavlůsek 18. 3. 2019 • 02:34
52
Zobrazit náhledy (52)
Harley-Davidson LiveWire Harley-Davidson LiveWire Harley-Davidson LiveWire Harley-Davidson LiveWire Harley-Davidson LiveWire Harley-Davidson LiveWire Harley-Davidson LiveWire Harley-Davidson LiveWire Harley-Davidson LiveWire Harley-Davidson LiveWire Harley-Davidson LiveWire Harley-Davidson LiveWire Harley-Davidson LiveWire Harley-Davidson LiveWire Harley-Davidson LiveWire Harley-Davidson LiveWire Harley-Davidson LiveWire Harley-Davidson LiveWire Harley-Davidson LiveWire Harley-Davidson LiveWire Harley-Davidson LiveWire Harley-Davidson LiveWire Harley-Davidson LiveWire Harley-Davidson LiveWire Harley-Davidson LiveWire Harley-Davidson LiveWire Harley-Davidson LiveWire Harley-Davidson LiveWire Harley-Davidson LiveWire Harley-Davidson LiveWire Harley-Davidson LiveWire Harley-Davidson LiveWire Harley-Davidson LiveWire Harley-Davidson LiveWire Harley-Davidson LiveWire Harley-Davidson LiveWire Harley-Davidson LiveWire Harley-Davidson LiveWire Harley-Davidson LiveWire Harley-Davidson LiveWire Harley-Davidson Concept Harley-Davidson Concept Harley-Davidson Concept Harley-Davidson Concept Harley-Davidson Concept Harley-Davidson Concept Harley-Davidson Concept
Harley-Davidson se v rámci své strategie, jejíž součástí je zaměření i na novou generaci jezdců, může zařadit mezi společnosti, které umožňují sdílení a pronájem jednostopých elektrických vozidel.

Harley-Davidson svou strategii More Roads představil v létě roku 2018 a podle ní chce v následujících letech vstoupit do nových segmentů, oslovit nové jezdce a postupně budovat i jejich novou generaci.

Za tímto účelem severoamerický výrobce, pro nějž jsou tradiční zážehové vidlicové dvouválce, v letošním roce uvede na trh elektromotorem poháněný Harley-Davidson LiveWire a následovat má řada dalších revolučních modelů.

V rámci loňského představení nové strategie bylo zmíněno, že výrobce motocyklů chce vytvořit i nové služby pro své zákazníky. Součástí plánu je i navázání strategického partnerství s největšími globálními poskytovateli služeb e-commerce a vytvoření nových formátů prodeje.

Podle nejnovějších informací nyní vedení značky Harley-Davidson zvažuje i vstup mezi poskytovatele sdílení a pronájmů jednostopých elektrických vozidel. Tradiční výrobce motocyklů se přitom hodlá inspirovat u společností Uber, Bird či Lime.

Ve srovnání s nimi chce však Harley-Davidson nabídnout kvalitnější služby a především stroje. Ty z jeho produkce totiž nemají sloužit k pouhé dopravě z bodu A do bodu B, ale mají nabídnout emoce a nadšení z jízdy díky svému designu, zpracování a výkonům.

Harley-Davidson sice v současnosti nemá ve své nabídce sériových modelů žádný stroj, který by byl ideální pro tento typ služby, ale v lednu letošního roku na veletrhu CES v Las Vegas odhalil ve světové premiéře i dva převratné koncepty lehkých motocyklů, které mají představovat novou generaci jeho jednostopých strojů.

Tyto koncepty jsou podle materiálů společnosti Harley-Davidson součástí úsilí o novou budoucnost a zkoumají potenciál městské mobility a jednostopých vozidel.

První z této dvojice je určen přímo pro město a především díky svým kolům, přední vidlici a řídítkům působí jako kříženec mezi BMX a elektrickým skútrem nebo koloběžkou. Druhý pak díky své vizáží nezapře inspiraci horskými koly a motokrosovými motocykly. Díky tomu má být ideálním společníkem pro vyjížďky prakticky kamkoliv.

Související články

Témata
Autorizovaný prodej Servis osobních aut Autobazary Pneuservisy Náhradní díly

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerát Zobrazit nabídku