Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Hummer končí! GM zruší značku Hummer po neúspěšném pokusu o prodej

redakce AUTO.CZ redakce AUTO.CZ 25. 2. 2010 • 16:58
111
Největší americká automobilka General Motors ukončí činnost své značky Hummer poté, co zkrachoval pokus o její prodej čínské strojírenské firmě Sichuan Tengzhong Heavy Industrial Machinery. Oznámila to v noci GM.

Prodej značky za 150 milionů dolarů (téměř tři miliardy Kč) podle agentury Reuters zamítly čínské regulační úřady. Ukončení činnosti značky ohrozí zhruba 3000 pracovních míst.

"Průběžně jsme zvažovali řadu možností pro Hummer a jsme zklamáni, že dohodu s firmou Tengzhong nelze dokončit," uvedl viceprezident GM John Smith. "GM nyní bude úzce spolupracovat se zaměstnanci, prodejci a dodavateli Hummeru na ukončení tohoto podniku," dodal.

Automobilka přislíbila pokračující platnost záruk na automobily Hummer i dostupnost náhradních dílů.

GM dosáhla konečné dohody o prodeji v říjnu a transakci chtěla dokončit tento měsíc. Krach plánovaného prodeje je další ranou pro GM, která se po opuštění bankrotového režimu snaží zbavit neziskových značek a zaměřit se na čtyři klíčové značky Chevrolet, Cadillac, Buick a GMC.

Jedním z prvních majitelů Hummeru byl filmový herec a současný kalifornský guvernér Arnold Schwarzenegger, který se údajně do velké míry zasloužil o to, že se vyrábí civilní verze tohoto původně speciálního vojenského automobilu.

Témata
27. 2. 2010 19:54
Nic proti Hummeru
Sice bych Hummer nechtěl, ale zprávu o jeho konci neberu jako dobrou. Svoje místo si Hummery našly. Nejsou o nic horší co se týká spotřeby než třeba Cayenne - znám jednoho majitele a ten když v klubu majitelů řekl, že je schopnej se vejít s lehkou nohou do 20 na sto, nikdo mu to nevěřil.
Chyba je, že tyhle auta jsou extra nebezpečná pro ostatní lidi na silnici, dá se říct že i víc než náklaďáky. Nemají nárazník, nebo ho mají příliš vysoko, takže deformační zóny u klasických aut nezafungují.
Na parkovišti zabere tak široké auto dvě místa. Majitelé jsou pozéři co tak velké auto neumí pořádně řídit, ale o to víc s nimi prasí, protože ví, že jim každý raději uhne. Ale to platí skoro pro všechny velké offorady.
26. 2. 2010 21:12
Re: Kdo zůstává?
to neviem ani ja, ale na oplátku za pumpkinovu poslednú absenciu sme pozvaní ;-)
26. 2. 2010 17:31
vzorka
to je strasne.. niekedy zasnem aky ludia existuju. Zvycajne sa s takou vzorkou nestretavam, lebo nie je kde, ale ak sa mi obcas postasti, tak aj na SK to stoji za to a majitelia tychto skatul to je uplne osobitna kategoria. Na zapade som takychto ludi ani nevidel (akurat v Monte Carle take jelito ruske vystupilo v kratasoch a vytahanom tielku pred kasinom z Astonu Martin a chcelo ist do kasina hrat :-)
26. 2. 2010 16:24
Re: Hummer
schvalne za Fabii pripoj treba vlek s 1.5t lodi, schvalne jestli se ta fabka HTP rozjede alespon na rovince >:D

ale H2 teda nemusim, ja radsi H1, a mit zbytecnych 5 respektive 10 mega, tak ho mam u domu hned v OpenTop verzi :-) bile prome a ruzove pro pritelkyni
[odkaz]
Avatar - T613
26. 2. 2010 13:28
Re: Hummer
toto je velmi kvalitní názor :yes: