Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Hyundai odhaluje MPV Staria. Má neobvyklý vzhled a až 11 míst ve čtyřech řadách

Jan Zajíc Jan Zajíc 18. 3. 2021 • 15:41
23
12
Zobrazit náhledy (23)
Hyundai Staria Hyundai Staria Hyundai Staria Hyundai Staria Hyundai Staria Hyundai Staria Hyundai Staria Hyundai Staria Hyundai Staria Hyundai Staria Hyundai Staria Hyundai Staria Hyundai Staria Hyundai Staria Hyundai Staria Hyundai Staria Hyundai Staria Hyundai Staria

Automobilka Hyundai plně odhalila podobu svého nového MPV jménem Staria. Přestože digitální světová premiéra je teprve v plánu.

Prohlédnout si tak můžeme poměrně neobvykle vyhlížející MPV či dodávku nejen pro rodiny, ale třeba i lidi, kteří potřebují prostorné auto k podnikání.

Za neotřelým designem stojí nová filosofie, které Hyundai říká „inside-out“, což se dá přeložit jako „naruby“ či „zevnitř ven“. To znamená, že Staria je prvním vozem značky navrženým nejprve uvnitř. Interiér pak ovlivňuje podobu exteriéru. Jinými slovy, výrobce údajně kladl na první místo prostor pro posádku či náklad a uspořádání kabiny, vnějšek řešil až poté.

Vnější vzhled každopádně působí poměrně futuristicky a minimalisticky, Hyundai zmiňuje inspiraci „vesmírnou lodí“. Příď zaujme horizontálně orientovanou LED, výraznou maskou chladiče i provedením hlavních světlometů. Pohled z boku pak odhalí nízko vedenou spodní linii oken a na dnešní dobu nezvykle velké prosklení. Vzadu Staria vsází na světla orientovaná vertikálně.

Hyundai pro svou novinku přichystal také luxusnější provedení Premium, které má upravené přední partie (jiné hlavní lampy a jiná výplň masky chladiče), přepracovaná zadní světla s jinou „grafikou“ a dostane také specifická 18palcová kola. Na fotografiích je verze Premium vybavena ještě stylovými doplňky karoserie.

Od 2 do 11

Jihokorejská automobilka už nabízí i pohled do interiéru. Zájemci o model Staria budou moci vybírat z několik konfigurací sedadel, k mání má být dvoumístné, vyloženě užitkové, provedení, ale třeba i jedenáctimistné vozidlo se sedadly ve čtyřech řadách.

Luxusnější Premium nabídne verze se 7, 9 a 11 místy k sezení. V tomto případě je však jedenáctimístná verze určena jen pro domácí korejský trh. Zvláštností této varianty je pak relaxační mód pro sedmimístnou konfiguraci. Ten prý automaticky nastaví ideální polohu sedadel ve druhé řadě podle hmotnosti cestujícího a „zlepší tak celkovou rovnováhu těla“. Devítimístná Staria Premium zase nabídne možnost otočit sedačky ve druhé řadě proti směru jízdy. Hyundai dále slibuje spoustu odkládacích schránek a praktických řešení.

Varianta Premium dostane ambientní osvětlení s možností výběru ze 64 barev.

Zveřejněné snímky také naznačují, že můžeme očekávat digitální přístrojový štít, středový panel s dotykovými plochami a infotainment s dotykovou obrazovkou s 10,25palcovou úhlopříčkou.

Virtuální světová premiéra se podle automobilky uskuteční v první polovině letošního roku. Hyundai přitom počítá s tím, že se Staria, včetně verze Premium, bude prodávat i v Evropě, a to rovněž na českém trhu. První vozy jsou tu očekávány na přelomu roku.

Související články

Témata
19. 3. 2021 22:50
Paráda,
konečně někdo pochopil, že ne každý chce auto s okny velikosti průzorů v tanku. Třeba na první Zafiře byla velikost oken velkým plus - auto pak nemusí být velké a přitom se tak zevnitř tváří.
19. 3. 2021 15:40
co to je za úlet?
Všichni píšete že prý MPV. A všimli jste si té délky druhých bočních dvěří a zadního okna? To je dlouhý jako prasátko. Taky jak jinak by se tam vešlo 11 lidí. To je mimochodem další úlet. 11 lidí je řidičák na autobus. Kdo z vás to má? (ty mlč jirko) :D

Proporčně úplně mimo, tuhost karoserie asi taky a předek jak autonomní kapsle roku 2050.
:-O
19. 3. 2021 11:43
MPV / Dodavky s hybridom
Bolo by fajn keby sa u tejto kategorie objavily aj hybridne alternativy. :-) :yes:

Par rokov dozadu som mal cez vikend vikend požicaný Prius + (7 miest), najazdil som asi 1000km mesto, dialnice, okres, super auto (v ramci kategorie MPV), ale bolo a je dost drahe
18. 3. 2021 19:36
Každé MPV na trhu dobré
To zas bude soused z Boleslavi závidět. Nevím proč, ale škodovka neumí vyrobit auto pro rodiny s více jak dvěma dětma.
Avatar - speedfred
18. 3. 2021 18:50
Re: Paráda
🤣🤣🤣

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku