Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Hyundai poodhalil třetího člena rodiny Ioniq, velké elektrické SUV Ioniq 7

Ondřej Mára Ondřej Mára 9. 9. 2021 • 19:49
30
1
Zobrazit náhledy (30)
Hyundai na IAA 2021 Hyundai na IAA 2021 - Hyundai Prophecy EV Hyundai Ioniq 5 Hyundai Ioniq 5 Hyundai Ioniq 5 Hyundai Ioniq 5 Hyundai Ioniq 5 Hyundai Ioniq 5 Hyundai Ioniq 5 Hyundai Ioniq 5 Hyundai Ioniq 5 Hyundai Ioniq 5 Hyundai Ioniq 5 Hyundai Prophecy EV Hyundai Prophecy EV Hyundai Prophecy EV Hyundai Prophecy EV Hyundai Prophecy EV Hyundai Prophecy EV Hyundai Prophecy EV Hyundai Prophecy EV Hyundai Prophecy EV Hyundai Prophecy EV Hyundai Prophecy EV Hyundai Prophecy EV

Automobilka zveřejnila první snímek třetího člena své elektrické modelové rodiny Ioniq krátce po ohlášení svých bezemisních plánů a vyhlídek.

Jak už všichni jistě ví, letošní tisková konference automobilky Hyundai na autosalonu IAA Mobility 2021 v Mnichově se nesla především v duchu elektromobility a uhlíkově neutrální budoucnosti. Automobilka totiž oznámila, že od roku 2035 chce v Evropě prodávat čistě bezemisní vozidla a vystavila několik svých čistě elektrických konceptů.

Prvním bylo čistě elektrické robotické taxi, vycházející z produkčního elektrického hatchbacku Ioniq 5, tím druhým pak koncept elegantního elektrického kupé Prophecy, které by se mělo stát produkčním vozem s označením Ioniq 6. Automobilka ale počítá přinejmenším s ještě jedním modelem Ioniq.

Na svých sociálních sítích se totiž automobilka pochlubila snímkem, na kterém je kromě hatchbacku Ioniq 5 a kupé Prophecy také velké čistě elektrické SUV, které má být třetím přírůstkem do modelové rodiny Ioniq. Podle starších zpráv by mělo dostat označení Ioniq 7 a jeho představení se očekává nejpozději v roce 2024.

Z prvního snímku je patrné, že půjde o skutečně velký vůz. Díky protáhlému čelnímu sklu, výraznému bočnímu prosklení a pozvolna klesající střeše ale působí elegantně a poměrně aerodynamicky. Přídi dominuje futuristické osvětlení s pruhem přes celou masku a výraznými LED bloky v nárazníku. Podběhy mají hranaté tvary a vyplňují je futuristicky pojatá kola.

Jak už dnes víme, všechny modely Ioniq by měly stát na elektrické platformě E-GMP. U modelu Ioniq 7 se pak s ohledem na délku a rozvor očekávají tři řady sedadel, které by mohly nabídnout sedm míst v běžné rodinné verzi, respektive šest míst v luxusní verzi vybavené dvojicí samostatných sedadel v druhé řadě.

Dlouhý rozvor by navíc mohl znamenat i větší baterie. Ostatně automobilka už dříve zmínila, že jejich velké SUV může použít nové baterie od SK Innovation s kapacitou 100 kWh a 800voltovou technologií. SUV Ioniq 7 by mělo mít dvojici elektromotorů, pohon všech kol, kombinovaný výkon okolo 230 kW (313 k) a dojezd okolo 483 kilometrů.

Ioniq 7 by se po svém představení mohl stát vlajkovou lodí celé modelové řady Ioniq, díky čemuž se dá očekávat bohatá a sofistikovaná technologická výbava, včetně systému autonomního řízení na třetí úrovni Highway Driving Pilot. The Korean Blog navíc očekává, že by si Ioniq 7 mohl vypůjčit vzduchový podvozek a natáčení zadních kol od prémiového Genesis G90.

Více informací se zřejmě dozvíme v dalších měsících, kdy by automobilka mohla novinku představit ve formě konceptu. Ostatně ze zveřejněného snímku je zřejmé, že koncept bude téměř hotový a podle mnohých spekulací by neměl mít daleko k produkční verzi vozu.

Doporučujeme

Témata