Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Hyundai prodal loni 4,96 milionu aut, jeho zisk však klesl o pětinu

redakce AUTO.CZ redakce AUTO.CZ 22. 1. 2015 • 21:52
60
Automobilku postihl velký propad rublu. Musela zvýšit nabídkové akce ve Spojených státech, aby obstála v konkurenci.

Čistý zisk jihokorejské automobilky Hyundai Motor Company klesl ve čtvrtém čtvrtletí v meziročním srovnání o 19 procent na 1,66 bilionu korejských wonů (36,9 miliardy Kč). Pokles kvartálního zisku tak pokračoval čtvrté čtvrtletí za sebou. Zůstal přitom za odhady analytiků, kteří průměrně očekávali zisk ve výši 1,98 bilionů wonů. Tržby společnosti během tří měsíců do prosince díky solidnímu prodeji a slabšímu kurzu wonu vůči hlavním zahraničním měnám ale stouply, a to o osm procent na 23,57 bilionu wonů.

Hyundai Motor, která je společně se sesterskou Kia Motors Group pátou největší automobilovou skupinou na světě, utratila miliardy dolarů za pozemek pro nové ústředí firmy na jihozápadě Soulu. Měnová krize v Rusku ale podkopala zisky obou automobilek v této zemi.

Kvůli slabšímu japonskému jenu jsou japonské vozy levnější ve Spojených státech. Jihokorejská automobilka tak podle analytiků musela v USA zvýšit nabídkové akce, aby ustála konkurenci japonských rivalů a oživila poptávku po svých stěžejních modelech, jako jsou sedany Sonata a Elantra.

Související články

Témata
Avatar - Guttalax
23. 1. 2015 18:59
Re: Ahoj kolenovrti...
Dovedeš pobavit . >:D
Avatar - Guttalax
23. 1. 2015 18:31
Re: Ahoj kolenovrti...
Ty se pochlub vyhozená švestko.Jináč se dobře čteš. Bylo mi už smutno po tvých slintech,prostáčcích, psycho ,doporučující lečba atd. Zapoměl jsi na Wiki....Ber na to prášky at nemáš prostatu větší jak mozek.Nepiš mi ty trapné SZ. I okolí se chce bavit. Tvé mohutné mínusy o tobě svědčí,že tě taky tady nemají moc v lásce. Jsem rád,že v mém okolí není takový papoušek jako ty.Co mele furt jedno a to samé dokola.Je zde místní pitomec a už uvažuji,že mu budu říkat Gilgit.
Avatar - Guttalax
23. 1. 2015 18:02
Re: Ahoj kolenovrti...
Taky se těším ,jak Gegoštlupa bude kvičet ,jak......... >:D
Avatar - Guttalax
23. 1. 2015 18:00
Re: To se nečte dobře.
Ty jsi zase Bulfric
Avatar - Guttalax
23. 1. 2015 17:59
Re: nadpis nema chybu
Bereš ještě pořád ty prášky na prostatu? uslintaný Gegoši?
Články odjinud