Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Ideální ojetina pro ženy? Červené SUV to fakt není...

redakce AUTO.CZ redakce AUTO.CZ 14. 2. 2017 • 03:04
91
Téměř tři čtvrtiny (73 procent) ojetých aut loni koupili muži a 27 procent ženy. Ty z téměř dvou třetiny přitom preferovaly benzínové motory, u mužů byl poměr benzinu a nafty vyrovnaný.

Vyplývá to z údajů autobazarů AAA Auto, jež loni prodaly téměř 70.000 aut z druhé ruky.

Zatímco muži si vybírali spíše silnější motory, nejčastěji dvoulitry s výkonem kolem 84 kW, ženy kupovaly většinou auta slabší o obsahu 1,2 litru a průměrném výkonu 77 kW.

"Co se týče karoserie, tak u žen zcela jasně zvítězila varianta hatchback, kterou si vybralo 44,5 procenta zákaznic. U mužů se stejné oblibě těší varianty hatchback a kombi s podílem okolo 31 procent. Pohon všech kol pak volilo téměř 14 procent mužů, v případě žen jen zhruba osm procent," uvedla generální ředitelka AAA Auto Karolína Topolová.

V otázce značky kupovaného ojetého vozu se zákazníci, bez ohledu na to, jestli jde o muže či ženy, většinou shodnou. Nejžádanější jsou škodovky, které si v roce 2016 koupilo 29 procent mužů a 27 procent žen. Ženy na druhém místě dávaly přednost vozům značky Volkswagen, muži upřednostnili značku Ford, přičemž situace na třetím místě byla přesně opačná.

Nejoblíbenějšími barvami u obou pohlaví se staly šedá, následovaná modrou. Rozdíl mezi muži a ženami se projevil až u třetí nejoblíbenější barvy, kterou je u žen červená a u mužů černá. Muži byli ochotní za své vozidlo průměrně zaplatit až o 15.000 Kč více než ženy, které jsou naopak těmi, které volí automobil s v průměru o 9000 nižším počtem ujetých kilometrů.

Průměrná cena za ojetý automobil byla loni podle průzkumu Asociace obchodu ojetými automobily 176.000 Kč. Průměrný věk ojetiny byl 13 let.

Počet prodaných ojetých aut v ČR se loni zvýšil o šest procent na 700.000 vozů. Z toho 164.000 pořízených vozů představoval dovoz a 536.000 aut bylo koupeno v tuzemsku. Uvedla to společnost Cebia, která se zabývá ověřováním původu vozidel.

Celkově autobazary i soukromí prodejci loni podle statistiky AAA Auto nabízeli 1,09 milionu ojetých aut, což byl meziroční nárůst o 158.000 aut.

Témata
10. 3. 2017 15:01
Re: Asi vyšší inteligence
Jak řikáte, taky se rád bavím u odpoledního kafíčka těmito smysluplnými komentáři, je to tady samý všeználek:-D to my normálně smýšlejicí nemůžeme pochopit, takové chápení ,příjdu si trochu jako mimoň >:D
10. 3. 2017 12:31
Asi vyšší inteligence
Musím říct, že u vašich komentářů jsem se skutečně pobavil více, než u článku. Vypadá to, že se zde na auto.cz nachází spousta uživatelů nadprůměrné inteligence, která mě vážně baví, jen tak dál >:D
A když hodím otázečku do ringu: Proč by AAA dělalo statistiku prodejů, když by potom zveřejňovali něco úplně jiného? Mě nic z toho článku tak nepochopitelné nepřijde :-!
9. 3. 2017 21:08
Re: Kdo to píše?
spíš mají uvádět medián. konkrétní výkon a typ vozu. Statistický vzorek má aaa dostatečnej
9. 3. 2017 21:05
to čumim
Já bych fakt tipoval ty SUV, kolegyně z práce má s tama yettinu
15. 2. 2017 13:47
Re: Kdo to píše?
Samozřejmě. Má to avšak své limity. Kdo vyrazí vybírat velké MPV pro rodinu, hodně těžko skončí u Caymanu. Účel a rozpočet jsou hodně velké faktory. I když můžeš něco obětovat pro hezčí auto, pořád se budeš muset podřídit peněžence a potřebám. A pak jsou tu další faktory jako jízdní vlastnosti, kde to mám podobně jako se vzhledem. Auta jsou celkem komplexní, takže najít opravdu pěkné, které nemá významný nedostatek, není tak snadné. Tedy mimo svět sportovních aut.

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku