Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Infiniti Q50 Eau Rouge: Koncept sedanu inspirovaný formulí 1

Michal Fokt Michal Fokt 6. 12. 2013 • 13:30
2
4
Japonská luxusní značka na detroitském autosalonu představí studii sedanu Infiniti Q50 Eau Rouge, která bude inspirována světem formule 1. Patrně to tedy nebude diesel, obutý do pneumatik s nízkým valivým odporem...

Před pár lety jsem žasl, co dokáže vykouzlit jistá německá prémiová značka pomocí šikovného marketingu prakticky z ničeho, zdá se však, že už jsou překonáni, protože co dokáže vyždímat Infiniti ze skutečnosti, že někdo úplně jiný závodí ve formuli 1, to je přímo neuvěřitelné.

K původně nesmělému logu na vítězných monopostech Red Bull postupem času přibyl Vettetův "služební" FX50 a jmenování Vettela "šéfem" přes performance aktivity značky. A to nepočítám celou řadu dalších drobných společných projektů. Nejnovějším počinem bude už za měsíc studie sedanu Q50, nesoucí jméno jednoho z nejslavnějších úseků závodních okruhů v seriálu závodů formule 1 - zatáčky Eau Rouge v belgickém Spa-Francorchapms.

Infiniti je zatím tajemné, co se této studie týče, na jediné dostupné fotce je však už teď patrný nový přední nárazník s karbonovým splitterem a kryty zpětných zrcátek patrně ze stejného materiálu. Automobilka k tomu zatím pouze dodává, že vize auta s "extrémní výkonností" kombinuje techniku silničního vozu se světem motorsportu, kde Infiniti využívá možností, které mu dává partnerství s týmem Red Bull Racing.

Jak bude koncept vypadat v celé své brutální bychom měli zjistit nejpozději 13. ledna, kdy se v Detroitu koná tisková konference automobilky, takže určitě nejen já budu napjatý, co si na nás Infiniti nachystalo.

Související články

Témata
Avatar - pelikoš
7. 12. 2013 12:48
Re: KRÁSNÉ, JEDNODUCHÉ, ÚDERNÉ
souhlas :yes:
7. 12. 2013 10:03
KRÁSNÉ, JEDNODUCHÉ, ÚDERNÉ
:yes:
Avatar - pelikoš
6. 12. 2013 21:33
jo
vypadá skvěle. ;-) :yes:
6. 12. 2013 19:44
RBR
Eau Rouge síce znamená červená voda, ale červená mi k Inifiniti nesedí, tým viac, že sa odvoláva na F1. Mohli radšej držať líniu a nafarbiť to na modro/fialovo. Inak som zvedavý na pohon. Tipujem ešte výkonnejší hybrid.

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud