Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Italdesign láká na nový DeLorean. Premiéra bude zřejmě ještě letos

Jan Zajíc Jan Zajíc 14. 2. 2022 • 06:01
97
2
Zobrazit náhledy (97)
Delorean Delorean Delorean Delorean Delorean Delorean Delorean Delorean Delorean Delorean Delorean Delorean Delorean Delorean Delorean Delorean Delorean Delorean Delorean Delorean Delorean Delorean Delorean Delorean Delorean Delorean Delorean Delorean Delorean Delorean Delorean Delorean Delorean Delorean Delorean Delorean Delorean Delorean Delorean Delorean Delorean Delorean Delorean Delorean Delorean Delorean Delorean Delorean Delorean Delorean Delorean Delorean Delorean Delorean Delorean Delorean Delorean Delorean Delorean Delorean Delorean Delorean Delorean Delorean Delorean Delorean Delorean Delorean Delorean Delorean Delorean Delorean Delorean Delorean Delorean Delorean Delorean Delorean Delorean Delorean Delorean Delorean Delorean Delorean Delorean Delorean Delorean Delorean Delorean Delorean Delorean Delorean

Slavná italská společnost Italdesign-Giugiaro zveřejnila zajímavé video. V krátkém spotu poodhaluje nový DeLorean.

DeLorean DMC-12 patří mezi nejznámější auta všech dob - přestože po obchodní stránce úspěch nezaznamenal, vůz se vyráběl jen v letech 1981 a 1982. A sportovnímu vzhledu navíc neodpovídala technika, za sedadly umístěný šestiválec o objemu 2,8 litru v americké specifikaci poskytoval maximální výkon pouhých 97 kW. Často se uvádí, že s manuální převodovkou vůz zrychloval z klidu na 60 mil v hodině (96 km/h) za 9,5 sekundy, s třístupňovým automatem dokonce za 10,5 sekundy.

Jenže tu jsou jiné důvody, proč se z DMC-12 stal kult. Auto si zahrálo v úspěšné filmové trilogii Návrat do budoucnosti a dodnes také fascinuje svým vzhledem. Nízké kupé se vzhůru výklopnými dveřmi a karoserií, která místo klasického laku ukazovala nerezovou ocel, má jednoduše něco do sebe.

A jak to vypadá, brzy bychom se mohli dočkat nástupce, který na původní obdivovaný design naváže. "Revival" chystá společnost DeLorean Motors Reimagined ve spolupráci s renomovaným italským studiem Italdesign-Giugiaro, které ostatně navrhlo už design originálního vozu. Za vzhledem DMC-12 totiž stojí přímo Giorgetto Giugiaro.

Právě Italdesign čerstvě na svém YouTube kanále zveřejnil krátké video, v němž na příjezd nového DeLoreanu láká. Temná upoutávka odhaluje vzhůru výklopné dveře a nabízí skromný pohled na některé základní tvary a snad i světelný podpis předních svítilen.

Obě společnosti bohužel zatím šetří informacemi, zdá se však, že nový DeLorean nabídne elektrický pohon a že se světu představí ještě v letošním roce.

Související články

Témata
14. 2. 2022 23:30
Giorgetto Giugiaro
Giorgetto Giugiaro s tímto již nemá vůbec nic společného (posledních 10 % společnosti prodal VW už před lety).
A ... "světelný podpis přídních svítilen" - z toho jsem tak trochu v přístavu, snad, že to mám celé tak nějak "na zádi". :-)
Články odjinud