Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Jak by se vám líbila Audi A3 v provedení liftback? Styl kupé jí opravdu sluší

Stanislav Kolman
Diskuze (7)

Vedle klasického sedanu by karosářská varianta liftback nemusí dávat příliš smysl, přesto se prý s myšlenkou Audi A3 liftback pracuje.

Čtvrtá generace modelu Audi A3 měla být jednou z novinek na letošním ženevském autosalonu, který se ale na poslední chvíli kvůli pandemii koronaviru zrušil. Premiéře nakonec ani to nezabránilo, byť se musela uskutečnit pouze online. Á-trojka nejprve dorazila jako pětidveřový hatchback, který o pár týdnů později doplnil atraktivnější sedan.

Našemu kolegovi a grafikovi Honzovi Lušovskému to ale přišlo málo, a tak se rozhodl vytvořit ještě třetí variantu, o jejímž příchodu se spekuluje. Ne praktický kombík, jak by se možná nabízelo, ale stylovější liftback se svažující se střechou ve stylu kupé.

Takové auto by mohlo vytvořit konkurenci Mercedesu CLA či BMW řady 2 Gran Coupé. Vedle sedanu by v nabídce automobilky nemuselo dávat příliš smysl, nezapomeňme ale na to, že i konkurenční Mercedes prodává bok po boku A sedan a čtyřdveřové kupé CLA. Zajímavou myšlenku přidal Honza i k názvům jednotlivých variant. Verze se stylem kupé pojmenovává německá automobilka A5 Sportback či A7 Sportback. V případě A3 je ale jméno Sportback vyhrazeno hatchbacku. Jaké jméno byste pro tento imaginární model navrhovali vy?

Stanislav Kolman
Diskuze (7)

Doporučujeme

21. 5. 2020 01:47
Re: TOPKA
Na rovinu, proti kombi je neprakticky i liftback, osobne jsem byl urcitou dobu nepritelem sedanu, ale cim vice zkusenosti s nimi mam, tim mene se ohrazuji, jsou i sedany, u kterych si neodru ruce pokazde, kdyz chci neco dat do kufru nebo neho vyndat.
20. 5. 2020 14:24
Re: Všemi deseti
ale tak sem tam se nejaky najde, ale pulka z toho jsou premiove modely, no... :-)

+stinger, superb, arteon, a5, a7, 4er gran coupe, 5GT, panamera, ...

Jinak A3 liftback za mne, proc ne. :-)
Avatar - lamal
20. 5. 2020 11:20
nie
sedan a kombík, lift nie prosím... len prasia sedany, tak ako vždy ... obtlstly sedan, k comu to je ? :no:
20. 5. 2020 10:30
Všemi deseti
Ano ano, liftback určitě. Je jich na trhu hrozně málo, snad jen Mondeo, Insignia a Octa. A přitom je to asi nejpraktičtější a nejhezčí provedení.
19. 5. 2020 16:10
Spekulace?
Měl jsem za to, že podobná karosářská varianta je jistota... https://www.motorist.sg/article/492/mreview-audi-a3-liftback-coupe