Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Jak se vozí pivo: Z varny až do půllitru na stůl!

Petr Slováček Petr Slováček 15. 12. 2022 • 04:37
65
Zobrazit náhledy (65)
Pivovar Svijany Pivovarské barvy dostaly i služební dodávky. Vpravo stojící šéf obchodního oddělení Vratislav Žitka. Pivovar Svijany Pivovar Svijany Pivovar Svijany Pivovar Svijany Pivovar Svijany Pivovar Svijany Pivovar Svijany Pivovar Svijany Pivovar Svijany Pivovar Svijany Pivovar Svijany Přepravky se na paletách stahují strečovou fólií, takže už nehrozí převržení tekutého nákladu jako dřív Pivovar Svijany Pivovar Svijany Pivovar Svijany Pivovar Svijany Pivovar Svijany Pivovar Svijany Pivovar Svijany Pivovar Svijany Pivovar Svijany Pivovar Svijany Pivovar Svijany Pivovar Svijany Pivovar Svijany Pivovar Svijany Pivovar Svijany Pivovar Svijany Pivovar Svijany Pivovar Svijany Pivovar Svijany Pivovar Svijany Pivovar Svijany Pivovar Svijany Pivovar Svijany Pivovar Svijany Pivovar Svijany Pivovar Svijany Pivovar Svijany Pivovar Svijany Pivovar Svijany Pivovar Svijany Pivovar Svijany Pivovar Svijany Pivovar Svijany Pivovar Svijany Pivovar Svijany Pivovar Svijany Pivovar Svijany Pivovar Svijany Pivovar Svijany Pivovar Svijany Pivovar Svijany Pivovar Svijany Pivovar Svijany Pivovar Svijany Pivovar Svijany Pivovar Svijany

Jak dlouho putuje pivo k zákazníkovi? A proč se musí po dopravní nehodě automaticky vylít i to z nerozbitých láhví? Ptali jsme se ve Svijanech, kde zrzavý nektar dělají pořád postaru.

Vsadíme se, že až budete u svátečního stolu nalévat zlatavý mok ke spláchnutí kapra, vůbec vás nenapadne, jak dlouhou cestu musel urazit. Dostat chmelovou dobrotu z pivovaru až k zákazníkovi totiž vůbec nemusí být snadná záležitost.

Vypravili jsme se kousek od Turnova na Liberecku do pivovaru Svijany. Zdejší pivo s tradicí od roku 1564 je specifické zcela tradičním výrobním postupem a tím, že je zásadně nepasterované. Současně to ale znamená, že v každé láhvi je živý nápoj, který vyžaduje citlivé zacházení.

Video se připravuje ...

Teplota je základ

Pivovar zaváží pivo v láhvích, sudech, plechovkách a přepravních tancích o objemu 5 a 10 hektolitrů, z nichž zásobuje některou ze svých 13 tankových restaurací v Česku a na Slovensku.

Tento článek je součástí balíčku PREMIUM+

Odemkněte si exkluzivní obsah a videa bez reklam na 9 webech.

Doporučujeme

Témata