Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Jeep Wrangler je v Číně vyšetřován, hrozí riziko požáru

Jan Mička Jan Mička 7. 1. 2014 • 18:53
6
Jeep Wrangler je ikona. Vůz však může majitelům v Číně pěkně zavařit.

Čínská správa kvality a kontroly vydala prohlášení, týkající se Jeepu Wrangler. Podle dostupných informací vozům hrozí poměrně velké riziko vzplanutí, řidiči by se tedy měli po dobu vyšetřování závady vyhýbat extrémním jízdním podmínkám.

Informaci zveřejnil server Bloomberg.com. Prozatím nebylo řečeno, kolika dovezených vozidel se riziko požáru týká. Zpráva vypovídá o nutnosti kontroly podvozku a motorového prostoru, z těchto oblastí je nutno odstranit některé hořlavé materiály. Kontroly budou provádět autorizované servisy, datum vyhlášení svolávací akce však zatím nebylo stanoveno.

V posledních letech to není poprvé, co se Jeep Wrangler potýká s velkými problémy. Již v dubnu 2011 byl do Číny zakázán jeho dovoz kvůli vadnému převodovému oleji, který se v extrémních jízdních situacích přehříval, a mohlo dojít k neočekávanému požáru. Dovoz byl obnoven až v roce 2012, až do teď se u vozidla žádné závažné vady nevyskytovaly.

Každé zaváhání může mít pro Fiat vážné následky. V plánu je totiž rozšíření výroby v továrně v provincii Hunan, kterou koncern vlastní společně s GAC Group. Zařízení je prozatím vytíženo pouze na zhruba 25%, brzy se zde spustí výroba kontroverzního Jeepu Cherokee. To je také klíčem k většímu zviditelnění značky na zdejším trhu. Fiat by se tak připojil po bok koncernů GM a Volkswagen, které již z koláče nějakou dobu ukusují. Fiat se však zdejšího rozšíření výroby dočká zřejmě až v průběhu příštího roku.

Související články

Témata
Avatar - Barrichello
8. 1. 2014 21:06
Re: Kontroverzní Cherokee....
On to myslel asi jako globálně....
Avatar - Barrichello
8. 1. 2014 00:33
Re: Kontroverzní Cherokee....
V čr se ještě (naštěstí) neprodává >:D
7. 1. 2014 22:37
Re: Kontroverzní Cherokee....
To, že nejezdí na moravě okolo tvý vsi neznamená, že se neprodává, balíku.
7. 1. 2014 08:58
Kontroverzní Cherokee....
.... jen poznámka k článku.... Cherokee se zdá býti "kontroverzním" zejména pro některé diskutující.... Co se REÁLNÝCH kupujících týče, tak tam absolutně není problém a to auto se prodává skvěle....

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku