Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Jeep Wrangler Willys Wheele: Pocta legendě

Jan Mička Jan Mička 19. 11. 2013 • 07:28
10
3
Zobrazit náhledy (10)
Jeep Wrangler Jeep Wrangler Jeep Wrangler Jeep Wrangler Jeep Wrangler
Jeep se s Wranglerem moc často do speciálních edicí nepouští, když ale přece jen ano, má to šťávu.

Důkazem toho je edice Wrangler Willys Wheeler, kterou si americká automobilka připravila pro právě probíhající autosalon v Los Angeles. Jak název napovídá, vzdává Wrangler čest jednomu z nejlepších armádních vozidel historie.

Původní Jeep Willys vznikl v průběhu druhé světové války a během let to dotáhl až na synonymum toho, co pro mnohé znamená auto do terénu. Nejnovější edice modelu Wrangler se do něj snaží všemi dostupnými prostředky vtělit a upřímně řečeno, daří se jí to. Automobilka vůz zahalila do šedozeleného laku, charakteristická maska chladiče se sedmi žebry je nyní černá. Stejně jako dávný předchůdce dostal Wheeler lehkou plátěnou střechu, po jejímž stažení zůstane viditelná rámová konstrukce. Komu by to nestačilo, může doma klidně nechat i boční dveře. Vůz stojí na černých 17“ kolech s pneumatikami BF Goodrich Mud Terrain.

Jeep Willys byl velmi jednoduché auto, které však dokázalo projet prakticky čímkoliv. Wrangler Willys Wheeler je postaven na verzi Sport a ke stejným terénním schopnostem si pomáhá pohonem všech kol Command -Trac a zadním diferenciálem s omezenou svorností. Díky tomu je vůz v terénu opravdový nezmar, který vás někde viset jen tak nenechá.

Do pořádného offroadu patří pořádný motor. Jeep vsadil na jistotu a pod kapotu limitované edice Willys Wheeler umístil zážehový šestiválec Pentastar o objemu 3,6 litru, výkonu 212 kW a točivém momentu 352 N.m. Na výběr je mezi manuální šestistupňovou a automatickou převodovkou se stejným počtem rychlostí. Vůz se z 0-100 km/h rozjede za 8,1 sekundy a umí uhánět rychlostí až 180 km/h.

Automobilka si speciální Wrangler Willys Wheeler pochopitelně nenechá pro sebe a vypustí jej do světa. V prodeji se objeví z kraje příštího roku za cenu od 25.795 dolarů (asi 517.600 Kč). Komu by klasická verze s dvojicí dveří nestačila, může připlatit 3800 dolarů (asi 76.250 Kč) a sáhnout po Wrangleru Unlimited.

Témata
19. 11. 2013 23:00
Re: hmmm
Přesně tak :-) :yes:
Jinak je to opravdu špička, tady není potřeba žádná modelová výměna, prostě vynikající auto, jak technicky, tak designově !!!
19. 11. 2013 17:29
.
Za těch 520k by to byl kauf, ale u nás v kocourkově by taková verze nešla pod dvojnásobek...
Avatar - 3_diamanty
19. 11. 2013 09:40
hmmm
Jeep se s Wranglerem moc často do speciálních edicí nepouští (to hadam ani ako vtip neuspeje)

tak s tymto tvrdenim autora absolutne nesuhlasim, mame viacero ukazkovych specialnych a krasnych edicii noveho wranglera

polar: [odkaz]
arctic: [odkaz]
black edition: [odkaz]
islander: [odkaz]
moab: [odkaz]
oscar mike: [odkaz]
dragon: [odkaz]

podla mojho nazoru ma wrangler uz dost vela krasnych a zaujimavych edicii

snad nie je auto na svete ktore ma viac zaujimavych specialnych edicii ako prave wrangler, urcite som pritom este nevymenoval vsetky specialne verzie, je ich este viac