Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Jméno Yenko se vrací na Chevrolet. Nový tuning pro Corvette láká na 1000 koní

Lukáš Volšický
Diskuze (0)

Speciality Vehicle Engineering představují novou tuningovou úpravu pro nejnovější Chevrolet Corvette. Inspiruje se slavným tuningem Dona Yenko a po výrazných vylepšeních má 1000 koní.

Jméno „Yenko“ se na rychlých chevroletech objevuje už celá desetiletí. Don Yenko se v minulosti proslavil svým dealerstvím značky Chevrolet v americké Pensylvánii a komunita nadšenců okolo amerických muscle cars si jej pamatuje pro speciální úpravy jejích sportovních modelů. A v dnešních dnech se slavné jméno vrací na světlo světa s novou úpravou Chevroletu Corvette.

Novou tuningovou úpravu pro Chevrolet Corvette s motorem uprostřed představují úpravci ze Speciality Vehicle Engineering. Největším lákadlem nového počinu je velká exkluzivita i až extrémní síla přeplňovaného osmiválce. Tuneři uvádějí, že jejich nová Corvette disponuje maximálním výkonem 1000 koní!

Speciality Vehicle Engineering toho dosáhli výraznými úpravami 6,2litrového benzinového vidlicového osmiválce LT2. Hlavními novinkami jsou přeplňovaní dvěma kapalinou chlazenými turbodmychadly, kovaná ocelová kliková hřídel, kované hliníkové písty, unikátní tvar vaček, masivnější hlavy válců ARP, přepracovaný palivový systém i zakázkové sací a výfukové potrubí. Vylepšením pak prošla i tovární osmistupňová dvouspojková převodovka.

Video se připravuje ...

Novinkou vytuněného Chevroletu Corvette od Speciality Vehicle Engineering je i charakteristický styling s kontrastními pruhy na karoserii s ikonickými logy SYC a Yenko/SC. Společnost novou úpravu nabízí pro kupé i roadster v libovolné tovární barvě, kterou doplní vlastní grafikou v jedné z devíti dostupných barev nebo desátou možností s motivem uhlíkových vláken.

Chevrolet Corvette inspirovaný slavnými úpravami Dona Yenko letos vznikne v omezeném počtu pouhých deseti kusů. Už v příštím roce 2025 však bude k dispozici i pro další zájemce, protože úpravce chce zvýšit produkci na padesát aut. Nová tuningová úprava přitom stojí přibližně 2,3 milionu korun bez nákladů na nákup vozu. Ten se ve Spojených státech amerických prodává se základní cenou od zhruba 1,6 milionu korun.

Lukáš Volšický
Diskuze (0)

Doporučujeme