Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

K mání je unikátní speedster od Lamborghini. Automobilka postavila jediný funkční kus

Jan Zajíc Jan Zajíc 10. 11. 2019 • 21:29
29
Zobrazit náhledy (29)
Lamborghini Gallardo Speedster Lamborghini Gallardo Speedster Lamborghini Gallardo Speedster Lamborghini Gallardo Speedster Lamborghini Gallardo Speedster Lamborghini Gallardo Speedster Lamborghini Gallardo Speedster Lamborghini Gallardo Speedster Lamborghini Gallardo Speedster Lamborghini Gallardo Speedster Lamborghini Gallardo Speedster Lamborghini Gallardo Speedster Lamborghini Gallardo Speedster Lamborghini Gallardo Speedster Lamborghini Gallardo Speedster Lamborghini Gallardo Speedster Lamborghini Gallardo Speedster Lamborghini Gallardo Speedster Lamborghini Gallardo Speedster Lamborghini Gallardo Speedster Lamborghini Gallardo Speedster Lamborghini Gallardo Speedster Lamborghini Gallardo Speedster Lamborghini Gallardo Speedster

V roce 2005 automobilka Lamborghini oslnila návštěvníky autosalonu v Ženevě studií Concept S. Teď je tento speedster na prodej.

Dvoumístné auto s oddělenými sedadly a bez čelního skla vychází z modelu Gallardo. O pohon se tedy stará pětilitrový desetiválec o výkonu 520 koní.

Zajímavé je, že v Ženevě se Concept S ukázal bez motoru, jen jako designérské cvičení. Až o rok později vznikl další kus, tentokrát už plně funkční. Tehdy se také spekulovalo o plánované produkci, údajně mělo vzniknout 100 exemplářů.

Nakonec se tak nestalo, zůstalo u jediného pojízdného kusu. A právě ten automobilka prodala neznámému zájemci (původní koncept uložila do svého muzea), který se jej v roce 2015 pokusil neúspěšně zbavit. Zadařilo se o dva roky později, kdy se speedster vydražil za 1,32 milionu dolarů (podle současného kurzu asi 30,5 milionu korun).

A teď Lambo míří do aukce znovu, nového majitele by mohl najít 30. listopadu v Abú Zabí. Nemáte třeba zájem?

Doporučujeme

Témata